Kopystki

(5)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Kopystka ze szczotką
Najniższa cena
FOUGANZA Kopystka ze szczotką

4,99 zł

(16)
U Ciebie za 2 dni
 

Kopystka - co to jest?

Koń to zwierzę, które wymaga wiele uwagi i korzystania z rozwiązań, które umożliwią utrzymanie go w odpowiedniej kondycji. Jednym z takich produktów jest kopystka, która służy do pielęgnacji końskich kopyt. Narzędzie to powinno być wykorzystywane przed rozpoczęciem treningu, ale również po nim. Używając tego produktu, pozbędziesz się ciał obcych, które mogły utkwić w kopytach, o co niestety nietrudno. Jeśli pominiesz ten krok przed rozpoczęciem jazdy, to może się przełożyć na jej atrakcyjność. W przypadku gdy w kopytach zwierzęcia zalegają ciała obce, może ono nie słuchać Twoich poleceń podczas jazdy. Ponadto te elementy mogą doprowadzić do zakażenia, infekcji lub zranienia konia. Dlatego nie rozpoczynaj jazdy bez skorzystania z tego akcesorium.

Kopystka do kopyt - jaki produkt wybrać?

W naszym sklepie znajdziesz różne modele tego rozwiązania, które różnią się wyglądem, kształtem, kolorystyką włosia i pozostałych elementów, ale nie tylko. Standardem są już właśnie kopystki ze szczotką, dlatego bierz pod uwagę wyłącznie takie. Przydatnym rozwiązaniem jest także skrobaczka, która również najczęściej znajduje się na wyposażeniu tego narzędzia, a ułatwia poradzenie sobie z zabrudzeniami. Najlepiej, jeśli rączka jest gumowa lub karbowana. Ponadto mogą się na niej znajdować przeróżne elementy graficzne, np. jednorożce.Szczególnie dobrym rozwiązaniem są produkty żelowe - łatwo dopasowują się do dłoni i dzięki temu niewielkie jest ryzyko, że z niej wypadną. Są również plastikowe rozwiązania, których zaletą jest atrakcyjna cena. Lista produktów kategorii kopystki nie jest długa, tak więc warto zerknąć do opisów poszczególnych artykułów i wybrać najlepszy, zgodnie z preferencjami.

Jak się używa kopystki?

Jeśli chcesz czyścić kopyta Twojego zwierzęcia, to pamiętaj o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim miej na uwadze kierunek czyszczenia - odpowiedni to od piętki do palca, przy czym ruch powinien być wymiatający. Cały czas staraj się zachowywać ostrożność, aby nie zrobić zwierzęciu krzywdy. Usuń również zanieczyszczenia po bokach kopyt, a na koniec możesz zastosować specjalny smar w celu ich natłuszczenia.Kopystki i pędzelki to wybrane rozwiązania, które znajdziesz w naszym sklepie jeździeckim. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru, to koniecznie się z nami skontaktuj. Pomożemy Ci znaleźć optymalne rozwiązanie.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę