Stabilizatory na nadgarstki

(5)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Stabilizator nadgarstka dla ochrony delikatnego stawu

Nadgarstek tworzą stawy o skomplikowanej budowie. W przypadku jego urazu czy schorzenia dochodzi często do dysfunkcji ręki. Dzięki niemu możemy wykonywać ruch w wielu kierunkach. Podczas pracy fizycznej, ćwiczeń siłowych, ale też każdego innego wysiłku fizycznego jest narażony na duże obciążenia, na skutek czego może dojść do skręcenia, zwichnięcia, a nawet złamania. Aby powrócić do pełnej sprawności, niezbędne jest nie tylko profesjonalne leczenie, lecz także skuteczna rehabilitacja. Po urazach zaleca się noszenie stabilizatora nadgarstka, aby usztywnić go i ograniczyć jego ruchomość.

Czy stabilizator nadgarstka potrzebny jest również Tobie?

Stabilizator nadgarstka w mniejszym stopniu stabilizuje staw niż gips, jednak skutecznie ogranicza ból. Przyśpiesza proces rekonwalescencji i powrotu do pełnej sprawności. Usztywnia staw, a także umożliwia zachowanie odpowiedniej temperatury ciała w jego obszarze. Stabilizator nadgarstka polecamy osobom po urazach w obrębie stawu promieniowo-nadgarstkowego. Przynosi ulgę przy zespole cieśni nadgarstka i urazach kciuka. Łagodzi ból przy nadwyrężeniu i nadmiernym obciążeniu, zaleca się stosowanie go przy zapaleniu ścięgien oraz chorobach reumatoidalnych. Stabilizator nadgarstka zawsze zakładamy tak, aby idealnie przylegał do ciała. Nie może być jednak zbyt mocno zapięty, aby nie ograniczać przepływu krwi i uniknąć problemów z niedostatecznym dotlenieniem dłoni.

Stabilizator na nadgarstek a rodzaj urazu

Elastyczne opaski sprawdzają się bardzo dobrze w przypadku lekkich urazów nadgarstka. Polecamy je również do noszenia podczas intensywnych treningów siłowych i wykonywania ćwiczeń nadmiernie obciążających staw promieniowo-nadgarstkowy. Są elastyczne, z łatwością dopasowują się do dłoni. Jeżeli zmagasz się z zespołem cieśni nadgarstka lub doznałeś urazu kciuka, wybierz opaskę z miejscem na kciuk, którą zakłada się zarówno na nadgarstek, jak i palec. Twardy stabilizator na nadgarstek stosuje się przy poważniejszych urazach. Umożliwia on całkowite unieruchomienie stawu. Sprawdź także pasy lędźwiowe i stabilizatory na kciuk.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę