Stabilizatory na palce

(2)
Skip categories Skip categories
Decathlon Rent

Stylowe zakupy do -50%!

Sprawdź ofertę
 

Stabilizatory na kciuk na niestabilność po zwichnięciu stawu

Dłoń jest częścią ciała narażoną na urazy podczas codziennych czynności. Ma bardzo skomplikowaną budowę, dzięki której możemy poruszać swobodnie palcami i nadgarstkiem we wszystkie strony. Jednak wystarczy z pozoru niegroźny upadek lub uderzenie o twardą powierzchnię, aby mogło dojść do poważnego urazu, np. zwichnięcia lub złamania kciuka. W rehabilitacji stosuje się stabilizatory na kciuk, dzięki którym ból w trakcie rekonwalescencji zostaje skutecznie złagodzony, a powrót do sprawności następuje w znacznie krótszym czasie.

Zwichnięcie kciuka

Zwichnięciem nazywamy uraz, do którego doszło na skutek rozciągnięcia lub rozdarcia więzadeł stawu. Przyczyną może być upadek na dłoń, uderzenie o twardą powierzchnię, a nawet otarcie się palca o piłkę podczas gry zespołowej. Zwichnięcie kciuka jest więc problemem, który może dotyczyć każdego z nas, na uraz narażeni są nie tylko sportowcy. Stabilizatory na kciuk, jak sama nazwa wskazuje, zapewniają stabilizację uszkodzonemu stawowi. Najczęściej potrzebują ich sportowcy grający w siatkówkę, koszykówkę, badmintona, tenisa i piłkę nożną.

Stabilizatory na kciuk i ich najważniejsze cechy

To jedne z najmniejszych stabilizatorów ze względu na równie niewielki staw znajdujący się w obszarze kciuka. Zespół Decathlon analizując potrzeby i oczekiwania swoich klientów, wybrał stabilizatory, które nie tylko skutecznie usztywniają kciuk i utrzymują go w prawidłowej pozycji, łagodząc tym samym ból, lecz także są wygodne w noszeniu. Stabilizatory na kciuk wykonuje się z miękkiego, piankowego materiału ze wzmocnieniami dla lepszego podtrzymania. Zapinane są na pasek z możliwością regulacji, by precyzyjnie dopasować opaskę do dłoni. Stabilizatory charakteryzują się półotwartą konstrukcją, przez co lepiej odprowadzają wilgoć, a to z kolei przekłada się na większy komfort, szczególnie podczas wysiłku fizycznego.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę