Stabilizatory na udo

(1)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Stabilizatory na łydkę i udo nie tylko w okresie rehabilitacji

Kończyny dolne stanowią dla wielu sportowców najważniejsze, a niekiedy jedyne „narzędzie pracy”. Dotyczy to biegaczy, rolkarzy, narciarzy, łyżwiarzy, ale też piłkarzy i siatkarzy. Na skutek dużego obciążenia może dojść do mniejszych lub większych urazów, które w niektórych przypadkach uniemożliwiają na pewien czas treningi i start w zawodach. Stabilizatory na udo i łydkę pomagają złagodzić dolegliwości bólowe, a także zmniejszają obrzęk. Dzięki nim staw przyjmuje właściwą pozycję, co przyśpiesza regenerację. Stabilizatory z elastycznych materiałów, które nazywamy również opaskami, są wykorzystywane też w celach profilaktycznych. Zapewniają stałą temperaturę ciała oraz wywołują uczucie stabilnych mięśni.

Stabilizatory na udo i łydkę dla mniej i bardziej aktywnych

Siedzący tryb życia zmniejsza ryzyko urazów – to nie do końca zgodne z prawdą. Przebywanie przez dłuższy czas w jednej pozycji powoduje nadmierne obciążenie stawów. Niejednokrotnie odczuwamy drętwienie, nieprzyjemne uczucie, a nawet ból przy wstawaniu z krzesła po kilku godzinach pracy przy komputerze. Nierzadko pojawia się też obrzęk nóg. Stawy w obszarze łydki i uda są narażone na urazy podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Może dojść do ich naderwania lub całkowitego zerwania. Ból towarzyszy również przy przeciążeniu i nieprawidłowym wykonywaniu ćwiczeń. Stabilizatory na łydkę i udo oddziałują na stawy rozgrzewająco, poprawiają krążenie krwi, co przekłada się na większą wydolność układu mięśniowego. W przypadku urazów i zmęczenia mięśni zmniejszają dolegliwości bólowe.

Opaski kompresyjne na łydkę i udo

Stabilizatory na udo i łydkę, które ograniczają ruchomość stawów, stosuje się przy większych urazach. W przypadku mniejszych, jak też przy zmęczeniu nóg i nadmiernym obciążeniu, często wykorzystywane są elastyczne opaski kompresyjne. Zapobiegają nadmiernemu zmęczeniu mięśni, podtrzymują je, wywierając równomierny nacisk, i są wygodne w noszeniu, ponieważ skutecznie odprowadzają wilgoć. Kompresja wspomaga krążenie krwi, przyśpiesza usuwanie toksyn i produktów przemiany materii oraz dotlenia mięśnie. Dlatego też polecamy je dla osób aktywnych, jak również pracowników biurowych. Sprawdź także stabilizatory na kolano i pasy lędźwiowe.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę