Mountainboard

1 oferta

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
DESKA SPEEDSAIL SLALOM 145 CM
Najniższa cena
NORBERT BLANC SPORTS DESKA SPEEDSAIL SLALOM 145 CM

2379 zł

Sprawdź dostępność w sklepie

Czym jest deska typu mountainboard? Czy istnieje różnica pomiędzy nią a ATB?

Patrząc na nazwę, można założyć, że deska mountainboard to produkt, który dedykowany jest jeździe po terenie górskim. W języku angielskim mountain oznacza górę, board zaś deskę. Jest to po części prawda, ponieważ jazda na mountainboardzie możliwa jest w zasadzie na każdym terenie. Sprzęt fantastycznie sprawdza się zarówno na asfalcie jak i na drodze szutrowej, leśnej ścieżce czy trawiastych stokach. Dlatego też określa się ją mianem ATB, czyli All Terrain Board, co w wolnym tłumaczeniu oznacza deskę do jazdy po każdym terenie. Tak, mountainboard to właśnie ATB. Stanowi świetną alternatywę dla sportów takich jak np. jazda na snowboardzie, skateboardzie czy pływanie na wakeboardzie i desce surfingowej. Posiada tę wspaniałą cechę, która pozwala na aktywność bez względu na panujące akurat warunki. Dlaczego? Co sprawia, że na mountainboardzie można jeździć praktycznie wszędzie? Specjalna budowa.

Deska mountainboard- budowa i przeznaczenie. Jakie koła będą najlepsze dla ATB?

Jak wspomnieliśmy, mountainboard nie służy do jazdy po specjalnych terenach i można korzystać z niej w praktycznie każdym miejscu. Czym różni się ona od innego typu desek? Jak jej budowa ma się do skateboardu, longboardu itp.? Podstawą na pewno będą tutaj koła z oponami, felgami i dętkami. Porównując ją z przykładową deskorolką, mountainboard ma znacznie większe koła, do tego w przeciwieństwie do deskorolki, zawiera wspomniane elementy, które wpływają na budowę całego zawieszenia. W zależności od tego, czy użytkownik korzysta z niej do zjazdów szybkich czy jest to raczej spokojny boarding rekreacyjny, wielkość kół waha się w granicach 7-12 cali. Dzięki temu produkt radzi sobie we wszystkich opisanych wyżej terenach.

Czy mountainboard to deska dla każdego? Czy jazda na ATB jest trudna czy poradzą sobie na niej osoby początkujące?

Tak, mountaiboarding to sport dla każdego- zarówno dla osób początkujących jak i dla zaawansowanych w tego typu dyscyplinach sportowych. Jest to świetne rozwiązanie dla snowboardzistów, którzy swój ulubiony sport uprawiać mogą jedynie zimą, przy odpowiednich warunkach. Dla skateboarderów, którzy szukają nowych wyzwań, bo nauka trików na deskorolce stała się zbyt monotonna. Dla wakeboardzistów, którzy szukają możliwości uprawiania sportu zawsze, kiedy tego zechcą zamiast czekać na odpowiedni sezon. Deski różnych producentów dostępne w asortymencie naszego sklepu to najbardziej uniwersalny sprzęt, który daje możliwość jeżdżenia w zasadzie wszędzie. O czym należy pamiętać rozważając ich zakup? Jedynie o wygodnych butach, które będą chronić Twoje stopy przed otarciami, ochraniaczach, dzięki którym zminimalizujesz ryzyko uszkodzenia łokci i kolan oraz o kasku, który zapewni ochronę Twojej głowy. Przy rozwijaniu wysokich prędkości istnieje bowiem ryzyko poważnego w skutkach wypadku. Dbając o zdrowie i życie naszych Klientów i Klientek, zapraszamy do zapoznania się z ofertą kasków i kompletów ochraniaczy, które zminimalizują wspomniane ryzyko.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę