Łyżwy dla dorosłych

(15)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Łyżwy damskie Oxelo FIT1
Koniec serii
OXELO Łyżwy damskie Oxelo FIT1

99,99 zł 119,99 zł - 20 zł

(39)
U Ciebie za 2 dni
Łyżwy damske FIT520 WARM
Najlepiej oceniany
OXELO Łyżwy damske FIT520 WARM

289,99 zł

(3)
U Ciebie za 2 dni
Łyżwy damskie Oxelo FIT500
Ecodesign
OXELO Łyżwy damskie Oxelo FIT500

249,99 zł

(10)
U Ciebie za 2 dni
Łyżwy figurowe Spokey FUR
Najniższa cena
SPOKEY Łyżwy figurowe Spokey FUR

od 129,99 zł 146,99 zł - 17 zł

 

Zabierz ze sobą łyżwy i wskakuj na lód!

Zimą pozostań tak samo aktywny, jak latem, a może nawet bardziej polubisz sport o tej porze roku… Łyżwy to jedna z tych aktywności, nie wymagająca wyjazdu na południe Polski w malownicze Tatry bądź też w odległe Alpy. W miastach coraz częściej spotkamy lodowiska, zarówno na świeżym powietrzu, jak też na hali czy w innych miejscach „pod dachem”. Łyżwy to doskonała forma spędzania czasu wolnego, ale też aktywność, która świetnie wpływa na nasze ciało oraz cały organizm. To już duża porcja korzyści. Ten jeden z najpopularniejszych sportów zimowych znalazł szerokie grono zwolenników, jeżdżą na łyżwach dzieci, młodzież, jak i dorośli. Nawet seniorzy z odwagą wychodzą na lód.

Dlaczego łyżwy to sport dla Ciebie?

Aby postawić pierwsze kroki na lodzie, potrzebujesz przede wszystkim odwagi i oczywiście dobrego sprzętu. Tyle wystarczy, aby się przekonać, że warto było spróbować. Jazda na łyżwach pozwoli Ci utrzymać dobrą kondycję pomimo odpoczynku od większego ruchu wiosną i latem. Rekreacyjna jazda wspiera ogólną kondycję organizmu, przede wszystkim układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. Łyżwy to sprawdzony i skuteczny sposób na smukłe nogi i wyrzeźbione mięśnie dolnych partii ciała. To także jeden ze sposobów na trening aerobowy, ale to już propozycja dla bardziej doświadczonych łyżwiarzy. Jak wiesz, ruch i aktywność fizyczna potęgują wydzielanie hormonów szczęścia, na pewno w znacznie większej dawce, niż kiedy siedzisz w domu na fotelu w salonie.

Jest jeszcze coś! Na lodowisku można spotkać mnóstwo fajnych ludzi, spotykają się tutaj różne pokolenia, przychodzą rodziny z dziećmi, grupki przyjaciół, pary, ale również single. Dobre miejsce na nowe znajomości.

Łyżwy damskie i męskie

Czy się różnią? Czy możemy mówić, że są łyżwy męskie i łyżwy damskie? Przyjęło się, iż panie jeżdżą na figurówkach, czyli łyżwach z dłuższą płozą zakończoną ząbkami. Są stabilniejsze, a więc jazda na nich jest łatwiejsza. Panowie z kolei najczęściej wybierają hokejówki, które mają płozę krótszą i tym samym początkującym może się na nich trudniej jeździć. Pozwalają jednak na rozwinięcie większych prędkości. Czy zatem panie nie mogą jeździć na hokejówkach, a panowie na łyżwach figurowych? Łyżwy męskie i damskie różnią się tak naprawdę kolorem i wzorem, rodzaje nie są przypisane do płci, zatem to Ty decydujesz – stabilność czy zwrotność.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę