Łyżwy dla dzieci

(21)
Skip categories Skip categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Łyżwy dziecięce Oxelo FIT 100
Łyżwy dziecięce Oxelo FIT 500
ŁYŻWY PLAY 1 DLA DZIECKA
OXELO ŁYŻWY PLAY 1 DLA DZIECKA

69,99 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
 

Łyżwy dla dzieci – poślizgamy się?

Zima to nie czas na odpoczynek od aktywności fizycznej, lecz doskonała okazja, aby spróbować czegoś innego, niż jazda na rowerze czy bieganie po ogrodzie przed domem. Biała pora roku ma dla Ciebie szeroki wachlarz sportowych możliwości, dla Ciebie i Twojego malucha! Co powiesz na łyżwy dla dzieci? Piątkowy wieczór, sobotnie popołudnie lub po prostu ferie w mieście…zamiast siedzieć w domu lub lepić kolejnego bałwana zabierz swoje dziecko na lodowisko. To doskonała forma spędzania czasu wolnego, ale też fantastyczny trening dla jego ciała. Przygotowaliśmy dla Ciebie łyżwy dla dzieci młodszych i starszych, chłopców i dziewczynek, dla mniej i bardziej wymagających początkujących łyżwiarzy.

Hokejowe czy figurowe?

Płoza figurowa to większa stabilność, hokejowa to z kolei lepsza zwrotność. Przeznaczone są do innych stylów jazdy. Jeżeli to pierwsze łyżwy dla dzieci, na które się decydujesz, i Twój maluch dopiero postawi pierwszy krok na lodzie, wybór może być trudny. Decathlon pomoże!

Hokejowe łyżwy dla dzieci cechują się krótką płozą, lekko zaokrągloną oraz pozbawioną ząbków. Dzięki temu są bardziej zwrotne i można osiągać większe prędkości. Figurówki mają dłuższą płozę, która zakończona jest na czubku od strony palców ząbkami (dzięki nim można wykonywać skoki i piruety). W przypadku początkujących łyżwiarzy z pewnością szybkość nie odgrywa kluczowej roli. Najważniejsze jest zachowanie równowagi i stabilne utrzymanie się na tafli lodu. To dlatego rodzice dzieci, które dopiero zaczynają naukę, powinni zdecydować się na figurowe łyżwy dla dzieci. Nie jest to jednak regułą. Starsze dzieci poradzą sobie bardzo dobrze na hokejówkach. Alternatywą dla obu wariantów są łyżwy dla dzieci zakładane na buty! Polecamy je szczególnie dla najmłodszych maluchów. W nich łatwiej postawić pierwsze kroki na śliskim lodzie.

Łyżwy dla dzieci – w jakim rozmiarze?

Zazwyczaj jest to rozmiar buta, w którym maluch chodzi na co dzień. Decyzja o zakupie łyżew o rozmiar większych, aby dziecko mogło w nich jeździć jeszcze w przyszłym sezonie, nie zawsze się sprawdza. Noga jest niestabilna, a jazda niebezpieczna i mniej przyjemna. Znacznie lepszym zakupem będą regulowane łyżwy dla dzieci. Rosną z dzieckiem, płacisz raz, a Twoja pociecha korzysta przez kilka sezonów!

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę