Łyżwy figurowe

22 oferty

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Łyżwy damskie Oxelo 500
Zimowe okazje
OXELO Łyżwy damskie Oxelo 500

199,99 zł 239,99 zł - 40 zł

(64)
U Ciebie za 11 dni
Łyżwy figurowe damskie BROYX Diamond
Koniec serii
BROYX Łyżwy figurowe damskie BROYX Diamond

219,99 zł 269,99 zł - 50 zł

(35)
U Ciebie za 2 dni
Łyżwy figurowe damskie Bladerunner Aria
Zimowe okazje
BLADERUNNER Łyżwy figurowe damskie Bladerunner Aria

299,99 zł 399,99 zł - 100 zł

(9)
U Ciebie za 3 dni
Łyżwy figurowe Experie
 

Łyżwy figurowe do pięknej i efektownej jazdy

Łyżwiarstwo figurowe jest jednym z piękniejszych sportów. To taniec na lodzie bogaty w skoki, obroty, w parach również podnoszenia oraz skomplikowane figury. Aby jednak móc osiągnąć mistrzowską precyzję i robić coraz większe postępy, potrzebne są regularne treningi. Ich początek może być już w najmłodszym wieku. Im dziecko jest młodsze, tym szybciej oswaja się z nową sytuacją, ma też większą odwagę. Łyżwiarstwo figurowe wymaga zakupu specjalnie do tego przeznaczonych łyżew – są to łyżwy figurowe. Różnią się od sportowych hokejówek o agresywnym wyglądzie. Są delikatniejsze, mają subtelniejszy wygląd, a także lepiej są dopasowane do stopy kształty. Wykonane są z innych materiałów, natomiast ich płoza jest dłuższa niż w przypadku hokejówek.

Dobre łyżwy figurowe

Pozornie poszczególne modele mogą się nie różnić, jednak w rzeczywistości jest ryzyko zakupu łyżew, które nie zapewnią nam nie tylko przyjemności z jazdy, ale też bezpieczeństwa na lodzie. Skoki, piruety, obroty oraz inne figury przy niewłaściwym wykonaniu kończą się upadkiem. Najbardziej charakterystyczne urazy w łyżwiarstwie figurowym związane są ze stopą, w tym ze stawem skokowym. Łyżwy figurowe muszą być zatem stabilne, utrzymywać stopę w odpowiedniej pozycji, co zapewnia właściwe usztywnienie. Ich płoza ma w przedniej części ząbki, które ustawione są w taki sposób, aby można było na nich łatwiej wykonywać różnego rodzaju wariacje. Mogą być wykonane ze skóry naturalnej lub syntetycznej. Łyżwy figurowe ze skóry prawdziwej są droższe i wybierają je częściej doświadczeni łyżwiarze. Z syntetycznych materiałów to tańsza alternatywa, jednak przy odpowiednim połączeniu różnego rodzaju tworzyw gwarantują trwałość i dobre trzymanie stopy. Łyżwy figurowe są wiązane, co umożliwia perfekcyjne dopasowanie ich do kształtu stopy.

Łyżwy figurowe dla pań i panów

Łyżwiarstwo figurowe uprawiają kobiety i mężczyźni, dlatego w naszym sklepie dostępne są zarówno łyżwy figurowe damskie, jak też łyżwy figurowe męskie. Zazwyczaj są to modele uniwersalne, różnice mogą być widoczne np. w kolorze. Kobiety częściej decydują się na kolor biały, mężczyźni preferują czerń.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę