Ochraniacze, kaski na łyżwy

124 oferty

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Zestaw 3x2 ochraniaczy na rolki Oxelo FIT500
OXELO Zestaw 3x2 ochraniaczy na rolki Oxelo FIT500

89,99 zł 30 zł/pce

(207)
U Ciebie za 2 dni
Kask orzeszek na hulajnogę Oxelo 500 M
OXELO Kask orzeszek na hulajnogę Oxelo 500 M

199,99 zł

U Ciebie za 2 dni
KASK NA ROLKI ELITE CLASSIC
Koniec serii
POWERSLIDE KASK NA ROLKI ELITE CLASSIC

129,99 zł 189,99 zł - 60 zł

U Ciebie za 2 dni
Zestaw ochraniaczy Nils Extreme H719
ZESTAW OCHRANIACZY NILS EXTREME H210
Zestaw ochraniaczy Nils Extreme H716
Zestaw ochraniaczy Nils Extreme H706
 

Ochraniacze na łyżwy – zawsze bezpiecznie na lodowisku

Wydaje Ci się, że wolna, rekreacyjna jazda jest w zupełności bezpieczna? Nic nie może Ci się stać, natomiast ewentualny upadek przy tak małej prędkości na pewno skończy się tylko uśmiechem. To nieprawda! Lód jest nie tylko śliski, ale też bardzo twardy. Utrata równowagi oznacza zachwianie lub przy mniejszej stabilności upadek na mokrą, zimną i bardzo twardą powierzchnię. Upadamy na kość ogonową, nadgarstki lub kolana. Najczęściej nie jesteśmy w stanie przewidzieć tej sytuacji, niekiedy nie jest też zależna od nas. Z tego względu, kupując łyżwy dla dorosłych, jak i łyżwy dla dzieci nalezy pamiętać o ochraniaczach i o kasku. Ochraniacze na łyżwy powinny stanowić podstawowe wyposażenie każdego łyżwiarza, początkującego, rekreacyjnego, doświadczonego i zawodowego. Dzięki nim upadki nie będą kończyły się siniakami, otarciami, jak i poważniejszymi urazami (może dojść nawet do skręcenia oraz złamania). Chronić należy te części ciała, które są szczególnie narażone na ewentualne uszkodzenie. Nie zapominaj o ochronie głowy! Kask na łyżwy stanowi kolejny ważny element stroju łyżwiarza.

Ochraniacze na łyżwy – kolana, łokcie i nadgarstki

Ochraniacze na łyżwy nie różnią się od tych, w których jeździmy na rolkach czy deskorolce. Jeżeli lubisz jazdę na rolkach latem, a zimą na łyżwach, możesz wyposażyć się w jeden zestaw. Powinien on zawierać ochraniacze kolan, łokci i nadgarstków. Ważne jest, by były dobrze dopasowane. W tym celu muszą posiadać elastyczne paski z rzepem, a także elastyczną skarpetę przy ochraniaczach łokci i kolan. Uderzenia amortyzuje, a także chroni ciało przed uszkodzeniem solidna skorupa wykonana z ABS z piankowym wzmocnieniem. Ochraniacze na łyżwy muszą być także wygodne, dlatego wykonuje się je z miękkiej tkaniny, często z dodatkiem przewiewnej siateczki.

Kask na łyżwy

Nawet jeżeli głowa podczas upadku nie będzie miała bezpośredniego kontaktu z lodem, to może dojść do urazu w wyniku wstrząsów. Kask na łyżwy ma na celu je amortyzować oraz chronić głowę przed skutkami uderzenia o twardą powierzchnię. Wiele modeli posiada regulację dla lepszego dopasowania. Są lekkie, co przekłada się na większą wygodę noszenia. Otwory wentylacyjne zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. A poza tym w sklepie Decathlon występują w szerokiej palecie barw – spodobają się dzieciom, jak i dorosłym.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę