Latarki i czołówki myśliwskie

6 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Latarka czołowa LEDLENSER H4R
Wiosenne okazje
LEDLENSER Latarka czołowa LEDLENSER H4R

119,99 zł 169,99 zł - 50 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
 

Latarka myśliwska, czyli ekwipunek na polowanie

Każdy łowczy, bez względu na to, jak wiele doświadczenia posiada, doskonale zdaje sobie sprawę, że posiadanie właściwego wyposażenia to absolutna podstawa w trakcie polowania. Do niezbędnych akcesoriów z powodzeniem możemy zaliczyć latarkę, jako że posiadanie mobilnego źródła światła jest nieocenione w czasie jakiejkolwiek wyprawy, co pozwala nam się przygotować nawet na wyjątkowo trudne warunki. Do czego może być wykorzystywana profesjonalna latarka stosowana w myślistwie? Oczywiście do oświetlania ciemnych zakamarków, takich jak jaskinie, a także do wskazywania drogi podczas nocnych łowów. Oprócz tego latarka taktyczna pomaga w odnalezieniu ustrzelonej zwierzyny, odnajdywaniu ścieżek i do podświetlania reszty ekwipunku, dzięki czemu z łatwością odszukamy najważniejsze przedmioty. Żeby dobrze spełniała swoje zadanie, taka latarka powinna się wykazywać odpowiednią mocą i dodatkowymi funkcjami. W ofercie sklepu Decathlon z powodzeniem znajdziesz modele o dużym zasięgu i z różnorodnymi trybami, co usprawni poruszanie się pośród leśnej gęstwiny.

Jak wybrać źródło światła w postaci latarki?

Wyróżniamy przede wszystkim dwa rodzaje latarek myśliwskich: latarki ręczne, które wykazują się bardzo dużą mocą światła, oraz latarki czołowe, które są z kolei chwalone za komfort użytkowania. Te pierwsze mogą posiadać moc sięgającą nawet kilku tysięcy lumenów, natomiast latarka czołówka zazwyczaj posiada moc rzędu 600-800 lumenów. Ponadto latarki mogą być wyposażone w tzw. filtry RGB, które emitują światło w różnym kolorze. Czerwone dobrze odbija się od wody i sprawdza się przy podchodzeniu zwierzyny, niebieskie ułatwia odszukiwanie ustrzelonego zwierzęcia, a zielone światło jest świetne do odczytywania map i nadawania sygnałów świetlnych. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ilość trybów świecenia oraz materiał, z jakich zostało wykonane narzędzie. Wykorzystanie chociażby aluminium gwarantuje, że latarka jest odporna na wilgoć, co zaś przełoży się na jej wytrzymałość i trwałość. Atutem będzie też włącznik żelowy lub gumowy, który jest cichy, a przez to nie przeszkadza w trakcie łowów. W Decathlonie znajdziesz latarki o wysokim czasie pracy, wyposażone w solidne akumulatory lub baterie.

Latarka dla myśliwego – najwyższa jakość

Choć na rynku wciąż można znaleźć latarki myśliwskie z żarówkami, stopniowo odchodzi się od tego rozwiązania. Zamiast tego, odwiedzając sklep myśliwski, od razu rzuci się w oczy, że najpopularniejsze modele to te, które wykorzystują diody LED. Latarki diodowe są bardziej ekonomiczne, a do tego gwarantują szerszy zasięg światła. Szczególnie chętnie wybierane są latarki zasilane diodami CREE, ponieważ charakteryzują się wysokim natężeniem światła. Przed zakupem można też sprawdzić, czy latarki posiadają dodatkowe funkcje, takie jak zabezpieczenie przed przegrzaniem. Zachęcamy zatem do dokładnego przejrzenia asortymentu sklepu internetowego Decathlon. Proponujemy latarki tak uznanych marek jak Fenix, Ledlenser czy też Mactronic. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby oferowane produkty wykazywały się dużą odpornością na czynniki zewnętrzne i były zarazem znakomitym wyborem na polowania. W razie pytań o proponowane przez nas akcesoria służymy fachową pomocą i poradą, tak by każdy mógł być zadowolony z dokonanych zakupów.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę