Noże, sztylety, narzędzia wielofunkcyjne multitool myśliwskie

21 ofert
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Nóż outdoor SOLOGNAC Sika 100 Grip
Ostatnie sztuki
SOLOGNAC Nóż outdoor SOLOGNAC Sika 100 Grip

39,99 zł 59,99 zł - 20,00 zł

Najniższa cena 59,99 zł

(10)
 

Nóż myśliwski – podstawa ekwipunku

Z pewnością każdy myśliwy, który kompletuje swoje wyposażenie w sklepie myśliwskim, doskonale wie, że polowanie nie obędzie się bez odpowiedniego ostrza. Noże myśliwskie to pod wieloma względami narzędzia wielozadaniowe, które służą m.in. do skórowania i patroszenia zwierzyny. Jakość takich akcesoriów powinna być jak najwyższa, tak by nie zawiodły nawet w ekstremalnych warunkach. W torbie łowczego zazwyczaj znajduje się miejsce na kilka różnych ostrzy, których parametry są skrupulatnie dobierane względem rodzaju zwierzyny, na którą aktualnie panuje sezon. W ofercie sklepu Decathlon można znaleźć wysokiej jakości noże myśliwskie, ale też scyzoryki czy narzędzia wielofunkcyjne multitool myśliwskie. Zadbaliśmy o to, aby w naszym asortymencie znalazły się modele od uznanych producentów, co nie tylko gwarantuje ich skuteczność, ale także wytrzymałość. Jak bardzo dobrze wiemy, myśliwski nóż musi czasem wykazać się w różnych sytuacjach, stąd też nasze propozycje są tak wszechstronne, by odpowiedzieć na indywidualne potrzeby.

Dobry nóż myśliwski – czyli jaki?

Istnieją różne rodzaje noży wykorzystywanych w myślistwie, jednak ich najprostszy podział wynika z konstrukcji. Dlatego też wyróżniamy noże ze stałą głownią, które sprawdzają się doskonale nawet w przypadku wyjątkowo twardych powierzchni, a także noże składane, doceniane za ich kompaktowość i lekkość, co znacznie zmniejsza wagę wyposażenia. Dodatkowo poszczególne modele mogą się od siebie różnić kształtem rękojeści – uniwersalne są rękojeści proste, z kolei do strugania najlepiej nadają się noże o rękojeści łukowato wygiętej. To, na co warto zwrócić uwagę, to materiał, z jakiego są wykonane noże. Najchętniej wybierane jest ostrze ze stali nierdzewnej, czyli metalu odpornego na wilgoć i korozję, a także wyjątkowo twardego, wobec czego radzi on sobie nawet z twardymi powierzchniami, takimi jak chociażby drewno. W Decathlonie dołożyliśmy wszelkich starań, by parametry poszczególnych noży spełniały standardy myślistwa i mogły być wszechstronnie wykorzystywane w polowaniach indywidualnych i grupowych.

Ostrze na miarę potrzeb – oferta

Nawet najlepsze noże muszą być dopasowane do rodzaju zwierzyny, typu łowów, ukształtowania terenu, jak i samego przebiegu łowów. Stąd też często wykorzystywany jest nóż taktyczny z głownią składaną, dzięki czemu można błyskawicznie przygotować go do użytku. Sztylety myśliwskie mogą też zostać zastąpione przez akcesorium wielozadaniowe, czyli podręczne narzędzie, które zawiera kilka różnych składanych ostrzy. Będzie on nieocenioną pomocą w trakcie tych wypraw, które wymagają przygotowania do niespodziewanych sytuacji. Jak wiadomo, nóż myśliwski składany lub prosty musi sprawdzić się w różnorodnych warunkach. To nie tylko niezbędne wyposażenie w czasie oprawiania ustrzelonych zwierząt, ale też przyrząd służący do przygotowywania posiłków czy ręcznego cięcia gałęzi. Zapraszamy zatem do przejrzenia propozycji od Decathlon. Poza nożami znajdziesz tu także dodatkowe akcesoria, w tym ostrzałki oraz etui, co pozwoli na utrzymanie wybranego noża w doskonałej kondycji przez wiele lat. W razie pytań służymy pomocą.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę