Obroże, smycze, szelki dla psa

(1)
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Obroża 500
Najlepiej oceniany
SOLOGNAC Obroża 500
29,99 zł
(4)
U Ciebie za 2 dni

Obroże, smycze i szelki dla psów w Decathlon.pl

Obroża dla psa to najważniejszy element wyposażenia dla naszego czworonoga. Dzięki obroży możemy przypiąć psa do smyczy, co zapewni bezpieczeństwo naszego pupila na spacerze. Wybór obroży powinien być podyktowany kilkoma kryteriami. Dobra obroża dla psa powinna być wykonana z wytrzymałego materiału, odpornego na przetarcia, działanie brudu i wilgoci. Najczęściej stosowanym materiałem jest poliester. Ten syntetyczny materiał o gęstym splocie sprawa, że obroża dla psa jest mocna i wytrzymała na gnicie. Nie przyjmuje również brzydkich zapachów, łatwo ją utrzymać też w czystości.

Smycz dla psa występuje w wielu wariantach i długościach. Smycz skórzana, smycz poliestrowa, smycz wykonana z PVC - każda z nich ma swoje wady i zalety, wszystkie mają natomiast jedną cechę - podobnie jak obroża dla psa muszą być wytrzymałe i mocne. Jak dobrać długość smyczy? To zależy od nas samych - krótka smycz sprawdzi się na polowaniach i spacerach w mieście, gdzie nie zawsze znajdziemy odpowiednią ilośc miejsca do bezpiecznego, dalszego wypuszczenia naszego psa. Długa smycz, inaczej lonża dla psa - najczęściej o długości od 10 metrów w górę, pozwala nam na swobodne wybieganie czworonoga, bez obaw o jego bezpieczeństwo i ewentualną pogoń na dzikim zwierzęciem.

Szelki dla psa to alternatywa dla obroży - są one założone na tułów zwierzęcia, co jest rozwiązaniem bardziej fizjologicznym i wygodniejszym dla naszego pupila. Szelki szczególnie polecane będą dla psów aktywnych, mających tendencję do ciągnięcia na smyczy - w przypadku większych naprężeń nie będą one uciskały szyi zwierzęcia. Warto pamiętać - szelki dla psa muszą być zawsze odpowiednio dobrane do jego budowy ciała oraz wzrostu i wagi! .

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę