Optyka myśliwska

127 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Szelki do lornetki SOLOGNAC
Najniższa cena
SOLOGNAC Szelki do lornetki SOLOGNAC

49,99 zł

(12)
U Ciebie za 2 dni
Lornetka myśliwska Porro 100 10x50
Najlepiej oceniany
Fotopułapka PIE 1010
Raty 0%
NO BRAND Fotopułapka PIE 1010

999,99 zł 1499 zł - 499 zł

U Ciebie za 2 dni
 

Profesjonalna optyka myśliwska

Bez odpowiedniej optyki nawet najlepsza broń myśliwska nie będzie wystarczająca podczas polowania. Odpowiednie przyrządy celownicze pozwolą przenieść cały proces na zupełnie nowy poziom. Mianem optyki myśliwskiej określamy bowiem wszystkie urządzenia, które mogą okazać się pomocne w obserwacji otoczenia. Oznacza to, że przyrządy optyczne jak lornetki, lunety, dalmierze czy fotopułapki są pomocne nie tylko myśliwym, ale i osobom, które amatorsko lub zawodowo zajmują się obserwacją dzikiej przyrody. Jeśli jesteś początkującym myśliwym, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twoje akcesorium było jako najlepiej wyposażone. W sklepach myśliwskich z pewnością znajdziesz szeroki wybór przyrządów optycznych, jednak w jaki sposób wybrać najlepsze i jednocześnie potrzebne sprzęty? Czy zaawansowane przyrządy zawsze są niezbędne na początku przygody z myślistwem? Sprawdź ofertę optyki do broni polecanych marek, jaką znajdziesz w naszym sklepie.

Optyka myśliwska – wybierz swoje rozwiązanie

Podstawowym akcesorium, jakie wykorzystują myśliwi, strzelcy, a także obserwatorzy przyrody, jest lornetka. Urządzenie to dzięki swojej budowie i wysokiej jakości materiałom, z jakich jest wykonana, pozwala na wykorzystywanie w jej odmiennych, często niesprzyjających warunkach. Lornetka używana jest przede wszystkim w celu przybliżenia zwierzyny. Oczywiście, jest to świetne narzędzie w trakcie leśnego spaceru, czy rodzinnej wycieczki w góry, dzięki któremu możesz obserwować dzikie ptaki czy niezwykłe krajobrazy. W przypadku lornetek możemy wyróżnić egzemplarze uniwersalne, lub specjalnie przystosowane do obserwowania zwierzyny tylko w ciągu dnia lub nocy. Wybierając lornetkę myśliwską, powinniśmy zwrócić uwagę na poziom powiększenia, pole widzenia, a także detale takie jak rodzaj pryzmatu czy powłoka antyodblaskowa.

Optyka myśliwska – lunety celownicze

Oprócz lunet przydatnym narzędziem są celowniki kolimatorowe (kolimatory), które bardzo dobrze sprawdzają się podczas oddawania dynamicznych strzałów. Ich działanie polega na wyświetlania punktu, który strzelec widzi na swoim celu. Warto pamiętać również o tym, że polowanie nie zawsze odbywa się w sprzyjających warunkach atmosferycznych lub przy odpowiedniej porze dnia. Na niektórą zwierzynę poluje się nocą, dlatego też do tego celu niezbędne będą urządzenia poprawiające nasze widzenie. Przykładem są noktowizory oraz nakładki noktowizyjne.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę