Rogi, trąbki myśliwskie, walkie talkie

(9)
Skip categories Skip categories
Decathlon Rent

Stylowe zakupy do -50%!

Sprawdź ofertę
Końcówka rogu 50
Koniec serii
NO BRAND Końcówka rogu 50

19,99 zł 24,99 zł - 5 zł

U Ciebie za 2 dni
 

Jak wykorzystywany jest róg myśliwski?

Róg myśliwski może być jednoznacznie kojarzony z instrumentem muzycznym i rzeczywiście można się spotkać z wieloma osobami, które wykorzystują go w takim charakterze. Wybór właściwego materiału oraz skrupulatne modyfikowanie jego elementów może pozwolić na wydobycie interesującego dźwięku. Przede wszystkim jest to jednak narzędzie wykorzystywane w szeroko pojętym myślistwie, które znane jest już zresztą z prehistorii. Żeby go poprawnie wykonać, używano kłów, sierści i skór zwierząt, a do tego drewna, które oczywiście było obrabiane ręcznie. Dzisiaj z kolei większość tego typu produktów, dostępnych m.in. w sklepach muzycznych, powstaje z wykorzystaniem metalu i elementów skórzanych, co gwarantuje pewny chwyt. To ważny czynnik decydujący o przydatności takiego instrumentu, ponieważ czasem musi on zostać użyty w możliwie szybkim i przede wszystkim kluczowym momencie. Jeśli przygotowujesz się do polowania – w roli łowczego lub naganiacza – sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie w Decathlonie i wybierz najlepszy model.

Trąbka myśliwska – instrument na polowania

W wielu przypadkach możemy spotkać się także z tą nazwą na określenie produktu, który bywa wciąż chętnie wykorzystywany na łowach. Ale jak to właściwie działa? To proste – za sprawą takiego instrumentu można z powodzeniem naśladować naturalne odgłosy zwierząt, np. jeleni. Będzie to zatem znakomity sposób do tego, aby zwabić zwierzynę możliwie jak najbliżej i tym samym zwiększyć efektywność polowania. To, jaki dźwięk ostatecznie wyda takie narzędzie, jest w dużej mierze uzależnione od ustnika (choć można go modyfikować względem indywidualnych potrzeb), jak i strojenia – przykładowo możemy spotkać się ze strojem BB lub Es. Trąby myśliwskie mogą też znaleźć zastosowanie pod względem nadawania sygnałów dla innych myśliwych, jeżeli organizowane jest polowanie zbiorowe. By ograniczyć wagę wyposażenia, można postawić na sprzęt w wersji mini lub też róg kieszonkowy. Ich niewielkie rozmiary w żadnym razie nie ograniczają możliwości oraz efektywności. Zajrzyj do oferty Decathlon, by poznać szczegółowe parametry poszczególnych produktów.

Walkie talkie myśliwskie – sklep

Współpraca naganiaczy oraz łowczych wymaga bezbłędnej komunikacji. Choć róg myśliwski jest nadal chętnie wykorzystywany, to dołączył też do niego inny, nieco nowocześniejszy sprzęt: walkie talkie. To niewielkie i zarazem niezwykle przydatne urządzenie pozwala na sprawne porozumiewanie się nawet na odległość kilku kilometrów. Produkt może zawierać dodatkowo słuchawki, co wpływa na komfort użytkowania. Warto przy tym zwrócić uwagę, czy produkt jest wodoodporny, tak by sprawdził się nawet w trudnych warunkach pogodowych. Takie elementy ekwipunku myśliwskiego to absolutny niezbędnik, jeżeli chcemy nie tylko pochwalić się udanymi łowami, ale także zadbać o niezbędne bezpieczeństwo. Alternatywne stosowanie telefonów komórkowych zupełnie nie zda tutaj egzaminu ze względu na dźwięk, który może wystraszyć zwierzęta, a także miejsca, gdzie trudno będzie nam o połączenie z siecią. Zapraszamy więc do Decathlonu, gdzie wyposażysz się w najważniejsze akcesoria, które pozwolą Ci maksymalnie zwiększyć efektywność łowów i jednocześnie zatroszczyć się o swój komfort w trakcie wyprawy.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę