Sejfy i szafy pancerne na broń myśliwską

15 ofert
Stylowe zakupy

Stylowe zakupy
do -50%

SPRAWDŹ
Szafa pancerna 5 szt. broni Format WF 145 Combi
Ostatnie sztuki
FORMAT Szafa pancerna 5 szt. broni Format WF 145 Combi

2399,99 zł 2499 zł - 99 zł

Dostawa za 2 dni
Szafa pancerna 6 sztuk broni WT 1006
Raty 0%
HARTMANN TRESORE Szafa pancerna 6 sztuk broni WT 1006

1899 zł

Sprawdź dostępność w sklepie
Szafa pancerna format Atlas S1
FORMAT Szafa pancerna format Atlas S1

7499 zł

Sprawdź dostępność w sklepie
 

Szafa pancerna na broń – gwarancja bezpieczeństwa

Każda osoba, która posiada pozwolenie na broń, w tym osoby uczestniczące w polowaniach, powinna zawczasu pomyśleć o jej właściwym zabezpieczeniu. Skutecznym rozwiązaniem jest posiadanie szafy pancernej. To sprzęt, który pozwala w bezpieczny sposób przechowywać broń jednocześnie dając nam pewność, że nie dostanie się ona w niepowołane ręce lub będą korzystać z niej osoby do tego celu nieuprawnione, co może skończyć się nieszczęściem. Obowiązkiem posiadacza broni jest bowiem jej właściwe zabezpieczenie. Regulują to przepisy prawne, które informują, w jakiego rodzaju szafach bądź sejfach powinien być przechowywany konkretny rodzaj amunicji. Przede wszystkim powinny to być meble, które będą spełniać konkretne normy, posiadać właściwe certyfikaty, atestowane zamki, czy wykazywać się odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz szeroki wybór szaf na broń, kas pancernych czy szaf pancernych na dokumenty.

Szafa pancerna – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Posiadacze broni palnej, w tym myśliwskiej decydują się na przechowywanie jej w specjalnych szafach lub sejfach pancernych. To rodzaj mebli, który w niezwykle skuteczny sposób zabezpiecza dostęp do amunicji przed niepowołanymi osobami trzecimi. Jak już wspomniano, aby szafy na broń myśliwskie mogły zostać dopuszczone do sprzedaży, muszą posiadać nie tylko atestowane zamki, ale także certyfikat, który będzie wydany przez instytucję do tego uprawnioną, na przykład, Instytut Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie. O tym, czy szafa bądź sejfy na broń myśliwskie są zgodne z daną klasą (według normy PN-EN 14450 powinna wynosić co najmniej S1) świadczy właściwa dokumentacja i tzw. tabliczka znamionowa.Bezpieczne przechowywanie to podstawa. Wybierając szafę metalową na broń warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim należy uwzględnić rodzaj i ilość przechowywanej broni. W przypadku strzelby bądź karabinka należy sięgnąć po model zaprojektowany do przechowywania broni długiej. Warto także uwzględnić rodzaj zamykania. Bardzo dużą popularnością cieszy się zamek kluczowy.

Szafa pancerna – kiedy należy ją kupić?

Według obowiązującego od paru lat rozporządzenia, każdy posiadacz broni palnej powinien przechowywać ją w bezpiecznym miejscu. Szafy pancerne skutecznie chronią broń przed kradzieżą, a także wykorzystaniem jej w nieodpowiedni i niezgodny z prawem sposób. Bardzo ważne, aby wybrany przez nas mebel posiadał klasę S1, która stanowi gwarancję, że wybrany przez nas produkt gwarantuje właściwą ochronę, a także odpowiednie warunku do przechowywania amunicji.Oczywiście broń to nie jedyne, co może być przechowywane w tego rodzaju szafach. Bardzo dużą popularnością cieszą się także sejfy ognioodporne oraz szafy metalowe na dokumenty. To skuteczne zabezpieczenie antywłamaniowe, które Twoje dokumenty i inne papiery wartościowe zabezpieczy przed dostaniem się w niepowołane ręce.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę