Kijki do narciarstwa biegowego styl łyżwowy

16 ofert
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Kijki biegowe Komperdell Nordic Classic 2021
Najniższa cena
KOMPERDELL Kijki biegowe Komperdell Nordic Classic 2021

99,00 zł 119,00 zł - 20,00 zł

Najniższa cena 119,00 zł

Pasek prawy do kijka XC S 150 Inovik
Najniższa cena
Kijki Atomic Cloud White 2021
ATOMIC Kijki Atomic Cloud White 2021

172,00 zł 229,00 zł - 57,00 zł

Najniższa cena 229,00 zł

 

Style w narciarstwie biegowym - czym się różnią?

W narciarstwie biegowym możemy rozróżnić dwa podstawowe style - klasyczny oraz łyżwowy. Tradycyjną formą poruszania się na nartach jest ten pierwszy. Charakteryzuje się on równoległym prowadzeniem nart. Jednak i w obrębie danego stylu funkcjonuje kilka różnych technik biegu. W przypadku stylu klasycznego największą popularnością cieszy się krok naprzemianstronny. Kiedy prawa noga jest z przodu, wtedy lewa ręka idzie do tyłu i na odwrót. Wśród innych kroków w obrębie techniki klasycznej wymienić możemy także jednokrok, dwukrok, jodełkę lub bezkrok. Inną popularną techniką jest styl łyżwowy. Jego cechą charakterystyczną jest kątowe ustawienie nart w stosunku do kierunku poruszania się. Do tego dochodzi symetryczna praca rąk wyposażonych w kijki. Najpopularniejszym krokiem w obrębie techniki łyżwowej jest tzw. łyżwowanie. Środek ciężkości ciała spoczywa w nim dosyć nisko, a narciarz nie musi używać kijków. Najczęściej stosowany jest on na płaskim terenie. Warto zdawać sobie sprawę, że zarówno styl klasyczny, jak i łyżwowy wymagał będzie nieco innych nart i kijków.

Kije do nart biegowych w stylu klasycznym - czym się charakteryzują?

Kijki do narciarstwa biegowego w przypadku techniki klasycznej są krótsze od tych przeznaczonej do stylu łyżwowego. Powinny one sięgać mniej więcej do ramion. Bardzo ważnym elementem kija biegowego jest pasek. Wyróżnić możemy trzy rodzaje pasków. Luźne paski są łatwe w obsłudze i polecane są osobom początkującym. Innym typem są zapinane paski przylegające, które charakteryzują się dużą wygodą. Jeszcze bardziej wygodne są jednak paski wyposażone w system szybkiego wypinania z rękojeści. Kije do narciarstwa biegowego muszą być wykonane ze sztywnych, wytrzymałych, ale jednocześnie lekkich materiałów. Najtańsze kijki są wykonane z aluminium, które może nie jest najlżejszym, ale za to bardzo wytrzymałym materiałem. Wiele rodzajów kijów ze średniej półki jest stworzonych z materiału kompozytowego w kombinacji z włóknem węglowym. Są one znacznie lżejsze. Jednak najmniejszą wagą odznaczają się modele, które całkowicie zostały wykonane z włókna węglowego.

Kijki do narciarstwa biegowego - największy wybór w sklepach Decathlon

Jeżeli planujesz wypad na narty biegowe, odwiedź jeden ze stacjonarnych punktów Decathlon. Nasi wykwalifikowani pracownicy pomogą Ci w dobraniu długości kijów, ich sztywności oraz innych parametrów, dzięki którym zakupiony sprzęt będzie wygodniejszy. W naszym sklepie znajdziesz kijki takich znanych i cenionych marek jak Inovik, Gabel, Komperdell, Rossignol, Volkl, Atomic czy One Way. Gwarantujemy produkty o najwyższej jakości wykonania. W naszym asortymencie znajdziesz także sprzęt, akcesoria oraz odzież przeznaczone do innych rodzajów narciarstwa. Narty, łyżwy, deski snowboardowe oraz wiele innych. Posiadamy produkty takich firm jak Fischer czy Salomon. Zachęcamy także do skorzystania z naszego sklepu internetowego. Znajdziesz tam szeroki wybór sprzętu i akcesoriów, który powinien stanowić podstawę wyposażenia każdego zaawansowanego narciarza biegowego. Przygotuj się na sezon zimowy wraz z marką Decathlon i czerp radość z pokonywania tras!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę