Narty biegowe do stylu łyżwowego

12 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Narty biegowe Rossignol Delta Comp Skate
Ostatnie sztuki
ROSSIGNOL Narty biegowe Rossignol Delta Comp Skate

1199 zł 1449 zł - 250 zł

U Ciebie za 11 dni
 

Styl klasyczny a styl łyżwowy - czym się różnią?

W biegach narciarskich rozróżniamy dwie podstawowe techniki - styl klasyczny i styl łyżwowy. Tradycyjną odmianą narciarstwa biegowego reprezentuje pierwszy z nich. Opiera się on na kroku naprzemianstronnym i nieco przypomina chodzenie na nartach. Jest to dosyć prosty do nauki styl, dlatego też polecany jest osobom początkującym, ponieważ sprawdzi się on na każdym rodzaju śniegu. Narty przeznaczone do techniki klasycznej są często wyposażone w łuskę lub foki, które ułatwiają narciarzowi odbicie na specjalnie przygotowanych trasach. Drugą popularną techniką jest styl łyżwowy. Jest on znacznie młodszy, ponieważ powstał zaledwie 50 lat temu i wywodzi się z narciarstwa zjazdowego. Narty podczas jazdy tworzą literę V, a zawodnik odpycha się na zmianę krawędzią narty. Swoją nazwę zawdzięcza on podobieństwu do jazdy na łyżwach. Na podobnej zasadzie odbywa się także jazda na rolkach. Jest to bez wątpienia bardziej zaawansowana i wymagająca technika od stylu klasycznego. Wymaga ona wcześniejszego opanowania. Należy zdawać sobie sprawę, że każdy ze stylów wymaga użycia innego rodzaju nart. Czym charakteryzują się narty przeznaczone dla poszczególnych technik?

Narty biegowe do stylu łyżwowego - czym się charakteryzują?

Narty do stylu łyżwowego różnią się od tych przeznaczonych do techniki klasycznej. Tym, co je różni to przede wszystkim długość nart. Technika łyżwowa wymaga desek krótszych o około 10-20 cm. Głównym kryterium dopasowania jest wzrost. Narty typu skate powinny być dłuższe, niż wynosi nasz wzrost o około 5-10 cm. Osobom początkującym sugeruje się stosowanie nieco krótszych desek, aby nauczyć się nad nimi panować. Im większy stopień zaawansowania, tym na dłuższe narty można sobie pozwolić. Duże znaczenie ma także waga. Im lżejszy narciarz, tym krótsze narty powinien wybrać. Narty biegowe do techniki łyżwowej wyróżnia także odmienna sztywność i twardość. Ten rodzaj nart posiada sztywniejszy rdzeń niż w przypadku desek przeznaczonych do biegania techniką klasyczną. Charakteryzuje je także większa sztywność skrętna, co przekłada się na lepsze możliwości odbicia z krawędzi narty. Warto jednak wiedzieć, że amatorzy powinni postawić na bardziej miękkie i elastyczne modele, które ułatwią naukę jazdy.

Sprzęt narciarski do biegania na nartach - największy wybór w sklepach Decathlon

Planując wyjazd na narty, koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepów Decathlon. W naszym asortymencie znajdziesz narty biegowe zarówno do techniki łyżwowej, jak i klasycznej. Oprócz tego zakupisz inne akcesoria narciarskie takie jak m.in. buty, kijki, kaski czy gogle. Posiadamy produkty takich renomowanych marek jak Fischer, Salomon, Atomic, Rossignol czy Inovik. Zapraszamy do jednego z naszych punktów stacjonarnych. Czeka tam na Ciebie wykwalifikowana obsługa, która pomoże wybrać Ci narty dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Nasi pracownicy uwzględnią takie aspekty jak przyspieszenie, stabilność czy poślizg. Pomogą także w doborze wiązań. Warto odwiedzić także nasz sklep internetowy, w którym można dokonać zakupów online. Gwarantujemy szybką wysyłkę, która błyskawicznie dotrze pod Twoje drzwi. Zobacz ofertę Decathlon i skompletuj sprzęt razem z nami!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę