Smary i narzędzia

(23)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Foki moherowe Inovik XC S 900
INOVIK Foki moherowe Inovik XC S 900

149,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Smar Vauhti ONE LD LIQUID GLIDE +5 / -10°C
VAUHTI Smar Vauhti ONE LD LIQUID GLIDE +5 / -10°C

89,99 zł 3,91 zł/kg

Brak zapasu online, produkt dostępny tylko w sklepach stacjonarnych.
Smar w płynie Vauhti pure one mid +2 / -4°c
VAUHTI Smar w płynie Vauhti pure one mid +2 / -4°c

89,99 zł 3,91 zł/kg

Brak zapasu online, produkt dostępny tylko w sklepach stacjonarnych.
Smar w płynie Vauhti Pure one cold glide -2 / -20°c
VAUHTI Smar w płynie Vauhti Pure one cold glide -2 / -20°c

89,99 zł 3,91 zł/kg

Brak zapasu online, produkt dostępny tylko w sklepach stacjonarnych.
 

Zadbaj o swoje biegówki!

Służą Ci wiernie przez cały sezon zimowy, po czym przez kilka długich miesięcy muszą czekać na kolejny, często jednak w niewłaściwych dla nich warunkach. Twoje biegówki wymagają właściwej konserwacji po sezonie, serwisu przed pierwszym treningiem i właściwego przechowywania. Tylko wtedy będziesz mógł cieszyć się swoim sprzętem przez wiele lat oraz wykorzystać maksymalnie ich potencjał podczas jazdy.

Nigdy nie zastanawiałeś się nad tym, dlaczego Twój znajomy jeździ na nartach lepiej, pomimo że znacznie krócej od Ciebie trenuje? A może wynika to z tego, że on zawsze pamięta o konserwacji i serwisie swoich nart. Być może nawet robi to samodzielnie! Własny mini serwis w domu to doskonała opcja nie tylko dla tych, którzy trenują kilka razy w tygodniu. Świetnie sprawdzi się w przypadku amatorów narciarstwa biegowego. Nie musisz korzystać z serwisów, możesz samodzielnie naprawić niewielkie usterki i nasmarować narty nawet kilka godzin przed wyjazdem.

Wyposażymy Twój domowy serwis

Czego potrzebujesz, aby zadbać odpowiednio o swoje biegówki? Na wyposażeniu Twojego mini warsztatu powinna znaleźć się miedziana szczoteczka, dzięki której przez parafinowanie pozbędziesz się warstwy włókien polietylenowych. Dotyczy to nart sportowych z charakterystycznymi rowkami. W przypadku nart turystycznych wystarczy przetrzeć je papierem ściernym. Po sezonie musisz biegówki wyczyścić na ciepło. Wosk poślizgowy ściągniesz, wykorzystując do tego cyklinę. Narty warto również regularnie smarować. Wykorzystaj jeden ze smarów dostępnych w naszej ofercie. Przy jego wyborze uwzględnij: temperaturę powietrza i śniegu oraz różnice między nimi, strukturę śniegu – większe kryształki bardziej rysują ślizg i wilgotność śniegu, która również ma wpływ na właściwości ślizgu.

Jak przechowywać biegówki!

Decathlon radzi, w jaki sposób należy prawidłowo przechowywać biegówki przez okres, kiedy nie są użytkowane. Nie spinaj ich taśmą, ponieważ może to doprowadzić do ich odkształcenia. Najlepszym rozwiązaniem jest ich umieszczenie na dwóch równolegle do siebie powieszonych pod sufitem lub przytwierdzonych do ściany listwach. Możesz je również postawić pionowo na piętkach. Warto schować je w pokrowcu, wcześniej oczywiście odpowiednio wyczyścić!

A Ty jak dbasz o swoje biegówki?

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę