Gogle narciarskie

(223)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Gogle narciarskie – zobacz więcej niż wszystko!

Intensywny śnieg, poranna mgła, mocne słońce odbijające się od białej powierzchni stoku… warunki na stoku bywają trudne, praktycznie zawsze jest coś, co ogranicza nam widoczność i przyczynia się do tego, że nie widzimy najlepiej i nie jesteśmy w stanie racjonalnie ocenić sytuacji wokół siebie. Może być to tragiczne w skutkach, już niejednokrotnie doszło do wypadku, którego uczestnikami byli narciarze bez gogli.Gogle narciarskie mają już najmłodsi. Dzieci chętnie je noszą ze względu na to, że noszą je dorośli, a u maluchów naśladowanie starszych jest powszechnie występujących nawykiem. To jednak dobra okazja ku temu, aby uświadomić im, jakie są korzyści z jazdy w goglach. Gogle narciarskie poprawiają widoczność na stoku, chronią przed silnym słońcem i utrudniającą jazdę mgłą. Ma to kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa zarówno naszego, jak też innych narciarzy. Ponadto chronią narząd wzroku przed skutkami promieniowania UV, latem słońce również mocno grzeje, a wiele osób je bagatelizuje. Ponadto mając gogle narciarskie, niestraszne Ci będą wystające gałęzie i kijki innych narciarzy, które często spotykamy na wysokości naszych oczu.

Wybieramy gogle narciarskie

Różnice w poszczególnych modelach są ogromne, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę. Gogle narciarskie powinny być posiadać filtr UV400, który chroni narząd wzroku przed wszystkimi 3 promieniowaniami UVA, UVB i UVC. Ponadto, warto znać kategorie filtrów:0 – przepuszczalność światła od 80 do 100% 1 – przepuszczalność światła od 43 do 80% 2 – przepuszczalność światła od 18 do 43 % 3 – przepuszczalność światła od 8 do 18% 4 – przepuszczalność światła od 3 do 8%Gogle narciarskie mają też różny kolor szybki. Przezroczyste możesz używać tylko w nocy, pomarańczowe polecamy na pochmurne dni, złote na niepogodę, ale kiedy przebija się słońce, brązowe na słoneczny dzień, podobnie jak szare, czarne i niebieskie.

Gogle narciarskie w odpowiednim rozmiarze

Możesz zdecydować się na gogle z mniejszą ramką, które pasują do niewielkiej twarzy, wybierają je najczęściej dzieci i kobiety preferujące nierzucające się w oczy akcesoria. Średnia ramka to najbardziej optymalne rozwiązanie, z kolei gogle narciarskie z dużą ramką, czyli bardzo szeroką, wysoką i głęboką ramką to propozycja dla twarzy dużej oraz okrągłej.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę