Gogle narciarskie

269 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Gogle narciarskie dla dorosłych Uvex Downhill 2100 Variomatic
Gogle Uvex Elemnt FM White Mat DL Silver Blue S2 (1030) 2023
Gogle narciarskie dla dzieci Uvex Flizz LG white/blue
Koniec serii
UVEX Gogle narciarskie dla dzieci Uvex Flizz LG white/blue

99,99 zł 149,99 zł - 50 zł

U Ciebie za 3 dni
Soczewka Blue Revo S3 do okularów Ice-Q Ski`N`Roll
Gogle zimowe unisex OPC Basic Vogel Cat.1 + Etui
OPC Gogle zimowe unisex OPC Basic Vogel Cat.1 + Etui

159,99 zł 199,99 zł - 40 zł

Gogle zimowe unisex OPC Performance ETNA REVO Cat.1 + Etui
Gogle Sniper Evo
JULBO Gogle Sniper Evo

269,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Gogle Narciarskie Siroko GX Kids Zoo
SIROKO Gogle Narciarskie Siroko GX Kids Zoo

183 zł 376 zł - 193 zł

Szkło Siroko GX Clear Vision
SIROKO Szkło Siroko GX Clear Vision

70 zł 141 zł - 71 zł

Szkło Siroko GX Anti-Fog
SIROKO Szkło Siroko GX Anti-Fog

70 zł 164 zł - 94 zł

Szkło Siroko GX Night Vision
SIROKO Szkło Siroko GX Night Vision

70 zł 164 zł - 94 zł

 

Gogle narciarskie – zobacz więcej niż wszystko!

Intensywny śnieg, poranna mgła, mocne słońce odbijające się od białej powierzchni stoku… warunki na stoku bywają trudne, praktycznie zawsze jest coś, co ogranicza nam widoczność i przyczynia się do tego, że nie widzimy najlepiej i nie jesteśmy w stanie racjonalnie ocenić sytuacji wokół siebie. Może być to tragiczne w skutkach, już niejednokrotnie doszło do wypadku, którego uczestnikami byli narciarze bez gogli.W sklepie Decathlon kupisz nie tylko gogle narciarskie męskie i damskie. Oferujemy je również dla najmłodszych. Dzieci chętnie noszą gogle ze względu na to, że noszą je dorośli, a u maluchów naśladowanie starszych jest powszechnie występujących nawykiem. To jednak dobra okazja ku temu, aby uświadomić im, jakie są korzyści z jazdy w goglach. Gogle narciarskie poprawiają widoczność na stoku, chronią przed silnym słońcem i utrudniającą jazdę mgłą. Ma to kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa zarówno naszego, jak też innych narciarzy. Ponadto chronią narząd wzroku przed skutkami promieniowania UV, latem słońce również mocno grzeje, a wiele osób je bagatelizuje. Ponadto mając gogle narciarskie, niestraszne Ci będą wystające gałęzie i kijki innych narciarzy, które często spotykamy na wysokości naszych oczu.

Wybieramy gogle narciarskie

Różnice w poszczególnych modelach są ogromne, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę. Gogle narciarskie powinny być posiadać filtr UV400, który chroni narząd wzroku przed wszystkimi 3 promieniowaniami UVA, UVB i UVC. Ponadto, warto znać kategorie filtrów:0 – przepuszczalność światła od 80 do 100% 1 – przepuszczalność światła od 43 do 80% 2 – przepuszczalność światła od 18 do 43 % 3 – przepuszczalność światła od 8 do 18% 4 – przepuszczalność światła od 3 do 8%Gogle narciarskie mają też różny kolor szybki. Przezroczyste możesz używać tylko w nocy, pomarańczowe polecamy na pochmurne dni, złote na niepogodę, ale kiedy przebija się słońce, brązowe na słoneczny dzień, podobnie jak szare, czarne i niebieskie.

Gogle narciarskie w odpowiednim rozmiarze

Możesz zdecydować się na gogle z mniejszą ramką, które pasują do niewielkiej twarzy. To idealne gogle narciarskie dla dzieci i kobiet, które preferują nierzucające się w oczy akcesoria. Średnia ramka to najbardziej optymalne rozwiązanie, z kolei gogle narciarskie z dużą ramką, czyli bardzo szeroką, wysoką i głęboką ramką to propozycja dla twarzy dużej oraz okrągłej.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę