Kaski narciarskie

(143)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Kask do kitesurfingu KS 500
ORAO Kask do kitesurfingu KS 500
229,99 zł
(1)
U Ciebie za 8 dni
Kask Alpina Jump 2.0 Qvm S
Kask narciarski PST 500
WEDZE Kask narciarski PST 500
149,99 zł
(41)
U Ciebie za 2 dni
Kask narciarski freeridowy Wedze FR 500
 

Bezpieczeństwo, ochrona, komfort i nowoczesny design, czyli…kaski narciarskie

Narciarstwo to ekstremalny sport, nawet jeżeli jeździsz rekreacyjnie. Na stoku może zdarzyć się wszystko, nie na wszystko masz wpływ, jednak na swoje bezpieczeństwo w znaczącym stopniu tak. Nie zawsze w Polsce był obowiązek noszenia kasku. Dzisiaj dzieci muszą jeździć w kasku, dorośli wciąż tylko mogą, jednak coraz więcej dorosłych narciarzy decyduje się na jego zakup. A Ty masz już kask czy może rozważasz tę inwestycję?

Kaski narciarskie – wybierz ten odpowiedni!

Przede wszystkim musisz wiedzieć, w jakim rozmiarze powinien być Twój idealnie dopasowany kask. W tym celu musisz zmierzyć obwód swojej głowy, ok. 1 cm nad linią brwi. A następnie dopasować otrzymaną wartość do wymiarów charakterystycznych dla konkretnego rozmiaru:XS - obwód głowy 48-52 cm, S - obwód głowy 52-55 cm, M - obwód głowy 55-59 cm, L - obwód głowy 59-63 cm.Kaski narciarskie nie mogą być zbyt duże, ponieważ nie zapewnią odpowiedniej ochrony, istnieje duże ryzyko, że podczas jazdy lub upadku spadną nam z głowy. Powinny się dobrze trzymać, nawet jeżeli pasek pod szyją nie jest zapięty. Kaski narciarskie występują w kilku wariantach. Są modele z pełną skorupą, które wybierają profesjonaliści i doświadczeni amatorzy. Chronią zarówno głowę, jak również kark i uszy. Kaski z niepełną skorupą nie są tak bardzo zabudowane. Wyposażone są w miękką piankę na uszy, którą w dowolnym momencie można odpiąć. Są to kaski lżejsze, mniejsze i często w niższej cenie.

Pasuje do Twojej głowy i…gogli

Kask narciarski musi idealnie pasować do Twojej głowy. Każdy z modeli wyposażony został w pasek zapinany pod brodą. Najlepiej, jeżeli ma on miękką wyściółkę, wtedy nie będzie powodować otarć i nieprzyjemnych podrażnień skóry. Przy jego pomocy możesz zmniejszyć obwód paska i idealnie dopasować kask. Ważne jest to, aby kask można było z łatwością odpiąć i zapiąć w rękawicach.Kaski narciarskie różnią się budową i wielkością, ale trzeba pamiętać, aby przy ich wyborze zwrócić uwagę na to, czy będą pasowały do naszych gogli. Ramka gogli musi idealnie pasować do kasku, między tymi dwoma elementami powinna być tylko niewielka przestrzeń. Zwróć również uwagę na szerokość zapięcia w tylnej części kasku.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę