Kaski narciarskie

123 oferty

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Kask narciarski damski Blizzard Viva Spider 56-59
Kask narciarski Uvex Wanted
Kask K2 Virtue White 2019
K2 SKATES Kask K2 Virtue White 2019

449,99 zł 629 zł - 179 zł

Kask narciarski dla dzieci Uvex Maniac blue
Ostatnie sztuki
UVEX Kask narciarski dla dzieci Uvex Maniac blue

129,99 zł 229,99 zł - 100 zł

U Ciebie za 2 dni

Kaski narciarskie - Najczęściej zadawane pytania

Czy jest obowiązek jazdy w kasku narciarskim?

Narciarstwo to ekstremalny sport, nawet jeżeli jeździsz rekreacyjnie. Na stoku może zdarzyć się wszystko, nie na wszystko masz wpływ, jednak na swoje bezpieczeństwo w znaczącym stopniu tak. Nie zawsze w Polsce był obowiązek noszenia kasku. Dzisiaj dzieci muszą jeździć w kasku, dorośli wciąż tylko mogą, jednak coraz więcej dorosłych narciarzy decyduje się na jego zakup. A Ty masz już kask czy może rozważasz tę inwestycję?

Jak dobrać rozmiar kasku narciarskiego?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, w jakim rozmiarze powinien być Twój idealnie dopasowany kask. W tym celu musisz zmierzyć obwód swojej głowy, ok. 1 cm nad linią brwi. A następnie dopasować otrzymaną wartość do wymiarów charakterystycznych dla konkretnego rozmiaru: XS - obwód głowy 48-52 cm, S - obwód głowy 52-55 cm, M - obwód głowy 55-59 cm, L - obwód głowy 59-63 cm. Kaski narciarskie nie mogą być zbyt duże, ponieważ nie zapewnią odpowiedniej ochrony, istnieje duże ryzyko, że podczas jazdy lub upadku spadną nam z głowy. Powinny się dobrze trzymać, nawet jeżeli pasek pod szyją nie jest zapięty. Kaski narciarskie występują w kilku wariantach. W naszym sklepie kupisz zarówno kaski damskie, kaski męskie, jak i dziecięce. Oferujemy modele z pełną skorupą, które wybierają profesjonaliści i doświadczeni amatorzy. Chronią zarówno głowę, jak również kark i uszy. Kaski z niepełną skorupą nie są tak bardzo zabudowane. Wyposażone są w miękką piankę na uszy, którą w dowolnym momencie można odpiąć. Są to kaski lżejsze, mniejsze i często w niższej cenie.

Jak wybrać odpowiedni kask narciarski?

Kask narciarski musi idealnie pasować do Twojej głowy. Każdy z modeli wyposażony został w pasek zapinany pod brodą. Najlepiej, jeżeli ma on miękką wyściółkę, wtedy nie będzie powodować otarć i nieprzyjemnych podrażnień skóry. Przy jego pomocy możesz zmniejszyć obwód paska i idealnie dopasować kask. Ważne jest to, aby kask można było z łatwością odpiąć i zapiąć w rękawicach.Kaski narciarskie różnią się budową i wielkością, ale trzeba pamiętać, aby przy ich wyborze zwrócić uwagę na to, czy będą pasowały do naszych gogli. Ramka gogli musi idealnie pasować do kasku, między tymi dwoma elementami powinna być tylko niewielka przestrzeń. Zwróć również uwagę na szerokość zapięcia w tylnej części kasku.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę