Narty 126 ofert

PROMO WEEK
NAWET DO -50%

SPRAWDŹ
Narty HAMAX dla dzieci
Najniższa cena
HAMAX Narty HAMAX dla dzieci

169,99 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
 

Narty perfekcyjnie dopasowane

Inwestując w sprzęt narciarski, chcemy mieć pewność, że dobrze wybraliśmy i narty posłużą nam przez kilka długich sezonów. Wybieramy je z uwzględnieniem własnych umiejętności, doświadczenia, stylu jazdy, wagi i wzrostu, ale też preferencji dotyczących ich wyglądu. Wszystkie te aspekty są bardzo ważne, jednak ilość cech, na które warto zwrócić uwagę może bardzo utrudnić wybór tych perfekcyjnie dopasowanych. Zwłaszcza, że buty narciarskie również mają ogromny wpływ na jazdę, więc trzeba uwzględnić naprawdę dużo czynników przed wyjściem na stok.

Zanim wybierzesz narty dla siebie, odpowiedz sobie na kilka pytań:

Czy jestem narciarzem z dużym doświadczeniem czy dopiero się uczę?Czy preferuję narty twardsze czy elastyczne?W jakich warunkach najczęściej jeżdżę? Jakie są moje oczekiwania względem sprzętu narciarskiego? Jeśli już wiesz, czego szukasz, doradzimy Ci, jak tego szukać i szybko znaleźć w sklepie Decathlon!

Narty sztywne czy elastyczne?

Większość odpowie – oczywiście, że elastyczne, łatwiej wchodzą w zakręt i pokonują nierówności. Mają jednak jedna wadę – nie są dynamiczne, a więc trudniej jest w nich osiągać większe prędkości, ponieważ po ugięciu nie wracają wystarczająco szybko do swoich pierwotnych kształtów. Dla niektórych wada jest jednak zaletą, nie wszystkim zależy na zawrotnej prędkości na stoku.Jeżeli narty są za sztywne, możemy mieć problem z ich kontrolowaniem, a to już czynnik poważnie wpływający na bezpieczeństwo zarówno swoje, jak też innych narciarzy. Na twardych nartach jeżdżą osoby z doświadczeniem, a także te mające odpowiednio dużo siły i umiejętności, aby je docisnąć.

Wąskie czy szerokie?

Łatwiej jest skręcać na nartach mających szerszy dziób. Podobnie jest w przypadku tylnej części nart. Dlatego dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy polecamy narty z szerokim dziobem i tyłem. Trudniej jest w nich jednak przechodzić ze skrętu w skręt.W krótszych nartach można zauważyć, że są bardziej taliowane, wobec czego ich dzioby i tyły są wyraźnie szersze niż środek. Narty nie mogą być jednak za krótkie, ponieważ będą niestabilne i utrudnią nam jazdę. Najbardziej optymalna długość to narty 10-20 cm krótsze od wzrostu, sięgające linii brody. W sklepie Decathlon znajdziesz szeroki wybór nart o różnej długości, twardości, szerokości dzioba i piętki. Ponadto, są specjalne narty dla dzieci, sprzęt dedykowany dla kobiet i mężczyzn. Przed wyjazdem na stok, warto się również zabezpieczyć przed zimnem, dobierając odpowiednią odzież do sportów zimowych. W naszej ofercie znajduje się szeroka gama wygodnych spodni oraz kurtek narciarskich, w których nie tylko zadasz szyku, ale również zamortyzujesz wszelkie upadki.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę