Plecaki narciarskie

16 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Plecak narciarski i snowboardowy Wedze FR 23 l
Ostatnie sztuki
WEDZE Plecak narciarski i snowboardowy Wedze FR 23 l

149,99 zł 259,99 zł - 110 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Brelok do karnetu rozwijany Wedze
Najniższa cena
Plecak Airbag Arva Tour 25 l Ultra Light z kartuszem
Ostatnie sztuki
ARVA Plecak Airbag Arva Tour 25 l Ultra Light z kartuszem

2599,99 zł 3319 zł - 719 zł

U Ciebie za 2 dni
Plecak skiturowy Wedze MT25 25 l
WEDZE Plecak skiturowy Wedze MT25 25 l

269,99 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
Torba lawinowa Arva Reactor 24 L
Raty 0%
ARVA Torba lawinowa Arva Reactor 24 L

2299,99 zł 2699 zł - 399 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
 

Plecak narciarski, snowboardowy - na co warto zwrócić uwagę przed zakupem

Plecaki narciarskie i snowboardowe to akcesoria niezbędne osobom, które na stoku spędzają większość dnia. Dodatkowa odzież, portfel, telefon, apteczka, kremy z filtrem, pożywienie czy napoje to niektóre z rzeczy, które warto mieć przy sobie podczas długich godzin spędzonych w górach. Czy jednak trzeba posiadać dedykowany tej aktywności fizycznej plecak narciarski? Czy plecak szkolny jest nieodpowiedni do uprawiania narciarstwa? A co z plecakiem turystycznym, wspinaczkowym czy trekkingowym? Oczywiście, to w jaki sposób spakujesz swój ekwipunek, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Warto jednak zastanowić się nad zakupem plecaka specjalistycznego. Jest on bowiem pod wieloma względami dostosowany do konkretnych potrzeb narciarza lub snowboardzisty. Inne potrzeby ma bowiem narciarz a inne turysta pieszy lub amator wspinaczki. Dobrej jakości plecak jest nie tylko wytrzymały i wygodny w noszeniu, ale także lekki i wykonany z wodoodpornego materiału, np. z poliestru lub poliamidu. Nie może w żadnym stopniu krępować ruchów, ciążyć ani przepuszczać wody do środka. Powinien pomieścić wszelkie niezbędne akcesoria, sprzęty i ubrania. Dobrze, jeśli wyposażony jest w odciążający kręgosłup pas biodrowy i/lub piersiowy, regulowane ramiona i poręczne uchwyty.

Objętość plecaka - filtrowanie akcesoriów narciarskich przez ich pojemność

Wielkość plecaka to kwestia niezwykle indywidualna. Niektórzy miłośnicy sportów zimowych bezpieczniej i lepiej czują się mając przy sobie rzeczy zapasowe, inni preferują minimalistyczne podejście do tematu i zabierają ze sobą tylko absolutnie niezbędny ekwipunek. Najczęściej plecaki przeznaczone do jazdy na nartach lub snowboardzie cechują się pojemnością od 24 litrów do 32 litrów. Nie są to zbyt duże objętości, jednak w większości przypadków spokojnie wystarczają na spakowanie wszelkich niezbędnych na stoku rzeczy. Mamy tu na myśli oczywiście dzień spędzony na jeździe na nartach lub jednodniową wycieczkę skiturową. Jeżeli szukasz plecaka na kilkudniową wyprawę lub trenowanie skialpinizmu, zalecamy wybór znacznie pojemniejszego sprzętu. Wybierając się na stok należy pamiętać, że z plecakiem na plecach będziemy poruszać się przez cały dzień. Im większy i cięższy plecak, tym trudniejsza jazda. Waga odczuwalna jest coraz bardziej wraz z upływem godzin. Zanim podejmiesz decyzję o wyborze pojemności plecaka, zastanów się co masz zamiar do niego pakować i ile mniej więcej zajmie to miejsca.

Ciężki czy lekki plecak - waga plecaka na stok a system nośności

Jak wspomnieliśmy wyżej, waga plecaka narciarskiego i skiturowego to ważna kwestia, która powinna być rozważona jeszcze przed zakupem. Sama waga nie jest jednak parametrem, który potrafi w pełni rozwiać wszelkie wątpliwości. Jako, że diabeł tkwi w szczegółach, także i podczas wybierania sprzętu narciarskiego, należy zwrócić uwagę na poszczególne elementy budowy. Nie tylko na to, czy plecak jest ciężki czy lekki, ale także na to, jak jest zbudowany jego system nośny. Dobrze przemyślany system potrafi sprawić, że nawet duży ciężar nie będzie uciążliwy, natomiast słabej jakości system skutkować może bólem pleców, ramion i totalnym brakiem komfortu jazdy. Z tego powodu warto przyjrzeć się budowie tego akcesorium. Dobry plecak narciarski powinien być wyposażony w solidny pas biodrowy i wytrzymały pas piersiowy. Podstawą są także odpowiednio regulowane pasy naramienne. Plecak powinien przylegać do ciała użytkownika. Nie może przesuwać się podczas wykonywania przez niego ruchów. Ciężar powinien być w nim rozłożony tak, aby sprzęt ważył mniej więcej tyle samo w każdej jego części.

Narty, deska, kask - mocowanie sprzętów narciarskich do plecaka na stoku

Wiele modeli plecaków stworzonych do jeżdżenia na nartach lub snowboardzie, posiada dodatkowe, zewnętrzne mocowania, które umożliwiają przenoszenie sprzętu narciarskiego i kasków. Plecaki snowboardowe różnią się od narciarskich szerokością i umiejscowieniem tego mocowania. Posiadają jeden lub dwa pasy zewnętrzne z zapięciem na klamerkę, które gwarantują stabilne umocowanie deski na plecaku. Modele narciarskie wymagają innego montowania. Sprzęt przypina się bowiem pojedynczo, po bokach plecaka. Troczki dopasowuje się tak, by wiązania znajdowały się pomiędzy jednym a drugim paskiem mocującym. Takie rozwiązanie zwiększa komfort noszenia sprzętu. Ręce pozostają bowiem wolne a ciężar przeniesiony zostaje na plecy. W przypadku narciarzy patent ten zapewnia wygodny transport sprzętu od samochodu lub busa, po wyciąg. Snowboardziści mogą korzystać z niego także podczas freeridu. Jak wiadomo, z deską przypiętą do nóg, nie da się podejść pod górę. Z deską snowboardową w rękach, utrudnione jest z kolei zachowanie równowagi. Przypięcie jej do plecaka, zapewnia wygodę i pełen komfort podchodzenia. Umocowanie kasku natomiast polega najczęściej na dopięciu go do troczków, znajdujących się za zewnątrz plecaka lub objęciu kasku specjalną siatką, która jest elementem zintegrowanym z tym akcesorium.

Kieszenie i przegrody - budowa plecaka dla miłośników narciarstwa

Jazda na nartach bądź desce snowboardowej odbywa się w stosunkowo trudnych warunkach pogodowych. Śnieg, chłód i wiatr powodują, że narciarz narażony jest na przewianie i wyziębienie organizmu. Z tego powodu, plecaki przeznaczone do tej aktywności fizycznej, powinny cechować się specjalnie dostosowaną do potrzeb użytkownika budową. Najlepiej, gdy wyposażone są w liczne komory, przegrody oraz zewnętrzne i wewnętrzne kieszenie. Wszystko po to, by w jak najkrótszym czasie dotrzeć do rzeczy, których akurat potrzebuje narciarz. Bez względu na to, czy jest to bluza, gogle czy pomadka do ust. Wszystko powinno być dostępne tak, aby móc w jak najkrótszym czasie znaleźć się w ręce użytkownika. W przypadku plecaków na narty i snowboard, wadą jest natomiast wyposażenie ich w dużą liczbę pasków i troczków. To, co w przypadku plecaków trekkingowych jest zaletą, nie sprawdza się podczas uprawiania sportów zimowych. Śnieg w prosty sposób oblepia wszelkie wystające elementy, przez co sprzęt staje się cięższy. Rośnie także ryzyko zahaczenia o wystający fragment skałki lub gałąź drzewa. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza, jeśli marzy Ci się narciarstwo freeridowe. Poruszanie się poza trasami, po świeżym puchu, zwiększa ryzyko zaczepienia się troczków i różnego typu wiązań w plecaku o przykryte śniegiem elementy przyrodnicze.

Dostosowanie do warunków - funkcjonalność plecaków narciarskich

Narciarstwo to wspaniały sport zimowy. Przebywanie na chłodzie przez cały dzień wymaga jednak odpowiednio dostosowanej odzieży i akcesoriów. Jednym z nich jest oczywiście plecak. Zdecydowana większość użytkowników stoków górskich porusza się w czapkach i rękawiczkach. Poruszanie palcami i dłońmi znajdującymi się w rękawicach, znacząco utrudnia rozpinanie i zapinanie zamka błyskawicznego. Wysokiej jakości plecak, który jest tej aktywności fizycznej dedykowany, powinien cechować się dużymi suwakami bądź wystającymi elementami, za które łatwo chwycić, nawet w rękawiczkach. Niektóre plecaki wyposażone są w suwaki z pętelkami, inne posiadają sznureczki, za które łatwo się łapie bez konieczności zdejmowania rękawic. Część plecaków posiada także inne sposoby zamykania i otwierania komór, takie jak różnego typu karabińczyki i haczyki. Niektóre z nich natomiast wyposażone są w paski zapinane na plastikowe elementy klikające, którymi spina się z górną pokrywę plecaka z jego częścią dolną. Bez względu na to, który system odpowiada Ci najbardziej pod względem wizualnym, zanim podejmiesz decyzję o zakupie, załóż rękawice narciarskie i sprawdź, jak idzie Ci w nich radzenie sobie z różnymi rodzajami zapięć.

Innowacyjność i bezpieczeństwo - udogodnienia w plecakach narciarskich

Plecaki stworzone do sportów zimowych nie zawsze są jedynie akcesoriami do przenoszenia ekwipunku. Czasami ich wyposażenie sprawia, że stają się także ratunkiem dla ofiary zejścia lawiny. Każdy narciarz lub snowboardzista, któremu zdarza się poruszać poza trasą lub wyznaczonym szlakiem skiturowym, powinien zdecydowanie pomyśleć nad zakupem plecaka z systemem antylawinowym. W ofercie narciarskiego sklepu internetowego Decathlon.pl znajdziesz wybór sprzętu, który w razie ewentualnego zejścia lawiny, może uratować użytkownikowi życie. Wyposażone w kartusze plecaki, pozwalają na utrzymanie się na powierzchni śniegu, poprzez znajdującą się w nich poduszkę powietrzną. Zazwyczaj sprzedawane są one w zestawie z tak zwanym lawinowym ABC, czyli łopatą, detektorem i sondą. Nawet tak skompletowany sprzęt nie zapewni jednak stuprocentowego bezpieczeństwa. Należy o tym pamiętać, wybierając się w góry. Z tego powodu należy zawiadomić rodzinę lub znajomych o swoich planach skiturowych. Podchodzenie pod górę i zjeżdżanie z pokrytych świeżym, nieruszonym przez nikogo puchem, może spowodować podcięcie lawiny. Nawet psychicznie przygotowany do tego faktu miłośnik białego szaleństwa, nie jest w stanie w stu procentach zabezpieczyć się przed tym nieposkromionym żywiołem.

Plecak narciarski a skiturowy - czym różnią się wspomniane akcesoria zimowe

Tak naprawdę oba rodzaje plecaków nie różnią się od siebie niczym. Skituring jest bowiem elementem tego wspaniałego, zimowego sportu. Cechuje się co prawda bardziej dynamicznymi zjazdami i licznymi momentami podchodzenia pod górę, jednak nadal wpisuje się w generalne zasady tej dyscypliny sportowej. Z tego powodu plecak skiturowy jest jednym z modeli narciarskich. Wybierając się jednak na wyprawę skiturową, zwróć uwagę na to, by Twój plecak był wyposażony w paski, którymi przymocować będzie można na zewnątrz sprzęt narciarski. Powinien także charakteryzować się większą pojemnością. Nawet, jeśli wycieczka jest zaledwie jednodniowa. Podchodzenie pod górę jest niezwykle męczące i w przeważającej większości wymaga zdjęcia części odzieży. Plecak musi zapewnić miejsce na jej schowanie. Podczas zjazdu natomiast, należy z powrotem założyć ubrania, ponieważ czynność ta jest znacznie mniej wymagająca. Powinien więc posiadać wygodne w obsłudze suwaki i zapięcia.

Plecaki narciarskie, skiturowe, plecaki na buty narciarskie - sprawdź ofertę Decathlon

Sklep internetowy Decathlon to szeroki wybór plecaków i toreb narciarskich w korzystnej cenie. Oferujemy sprzęt renomowanych producentów takich jak między innymi Rossignol (Opside, Premium Boot Pack, L4 Rossi Bag, Electra Boot and Helmet Pack), TSL (Dragonfly), Dynastar (M-22 Light, M-35 Light), Arva (Airbag Arva Tour) czy Wedze (FR, BP Ski FR100 Defense, MT25, MT40, FR500 Defense, 980, BP Ski FR500 Defense, BP Ski FS500 A). W naszej ofercie znajdziesz plecaki narciarskie a także transportowe torby na buty i kaski. Posiadamy plecaki klasyczne i usztywniane na plecach. Część naszych produktów objęta jest darmową wysyłką przy zamówieniu przekraczającym 149,99 zł. Pozostałą część możesz zamówić z odbiorem osobistym w jednej z naszych placówek stacjonarnych. W takim przypadku, bez względu na wartość zamówienia, nie ponosisz kosztów dostawy. Jeżeli posiadasz kartę Decathlon, nie przysługuje Ci 30 dni na zwrot lub wymianę a nawet 12 miesięcy! Szukasz narciarskiego plecaka wysokiej jakości w przystępnej cenie i z korzystną polityką zwrotów? Kup jeden z modeli dostępnych w Decathlon!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę