Smary i narzędzia do serwisu nart

Brak wyników
 

Smary i narzędzia – serwisowanie nart w domu. Wiemy, czego potrzebujesz!

Przed każdym kolejnym sezonem trzeba nasmarować narty i naostrzyć, wie o tym nawet mniej doświadczony narciarz. Najczęściej zlecamy tę czynność profesjonalistom w sklepach ze sprzętem narciarskim lub serwisach. Możesz jednak swoje narty do sezonu przygotować samemu. Przeanalizuj swoje dotychczasowe wydatki na serwis sprzętu, a przekonasz się, że to duża oszczędność pieniędzy. Co więcej, możesz to zrobić w dowolnym momencie w swoim garażu, nawet kilka godzin przed wyjazdem na zimowy wypoczynek.Narty to sprzęt, który wymaga regularnej konserwacji i serwisu, co z pewnością wydłuża ich żywotność i ogranicza ryzyko wystąpienia usterek. Warto jest pamiętać o dobrej konserwacji sprzętu po sezonie, aby ułatwić sobie pracę przed kolejną wyprawą na stok za rok.

Narzędzia do serwisu nart

W swoim garażu lub piwnicy możesz zaaranżować sobie prywatny kącik serwisowy. Nie wiesz, co powinno się w nim znaleźć? Decathlon pomoże!Przede wszystkim potrzebować będziesz imadło przeznaczone do zamocowania stabilnie nart w celu wykonania wszelkich prac serwisowych i napraw. Kiedy już nasze narty znajdują się w szczękach imadła, musimy ściągnąć naddatek tworzywa, wykorzystując do tego zdzieracz boku, który potocznie nazywamy „pazurem”. Krawędzie boczne serwisujemy przy pomocy kątownika lub ostrzałki. Decydując się na kątownik, będziesz potrzebować dodatkowo szczypce do podtrzymania narzędzia. W przypadku ostrzałki przyda się jeszcze pilnik. Pilniki występują w kilku wariantach, mogą mieć długość od 40 mm do 250 mm. Do ich produkcji wykorzystuje się też różne materiały, jak stal, chrom, a nawet węglik spiekany. Krawędzie wykańczamy gumą szlifierską. Jest ona w formie kostki, która zawiera ziarno ścierne. Gumy szlifierskie mają różną gramaturę i kolor. Przydadzą się też do usuwania nalotu i rdzy z krawędzi.

Smarowanie nart

Czynność ta nie tylko służy ochronie ślizgu, ale również ż poprawia jakość i bezpieczeństwo jazdy. Smar nakładamy z wykorzystaniem żelazka do tego przeznaczonego. Do żelazka przystawiamy bryłę smaru i stapiamy go na kropelki, następnie rozprowadzamy równomiernie po ślizgu, pamiętając, aby żelazko przesuwać powoli, jednak nigdy nie zatrzymując go w jednym miejscu.Z Decathlon zaaranżujesz prywatne SPA dla swoich nart!

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę