Buty narciarskie damskie

45 ofert
Stylowe zakupy

Stylowe zakupy
do -50%

SPRAWDŹ
Buty narciarskie damskie Wedze FR 100 flex 80
Ostatnie sztuki
WEDZE Buty narciarskie damskie Wedze FR 100 flex 80

399,99 zł 549,99 zł - 150 zł

Dostawa za 2 dni
Buty narciarskie damskie Salomon Select 80 flex 80
Ostatnie sztuki
SALOMON Buty narciarskie damskie Salomon Select 80 flex 80

799,99 zł 899,99 zł - 100 zł

Dostawa za 2 dni
Buty narciarskie damskie Wedze 900 flex 90
Ostatnie sztuki
WEDZE Buty narciarskie damskie Wedze 900 flex 90

799,99 zł 899,99 zł - 100 zł

Dostawa za 2 dni
 

Buty narciarskie damskie

Bardzo często są pierwszym zakupem, jeżeli chodzi o sprzęt narciarski. Własne buty są kluczowe dla komfortu, wygody, ale i bezpieczeństwa jazdy. Dlaczego warto je mieć? Buty narciarskie damskie dopasowują się do stopy. Ponadto przy ich wyborze możemy sprawdzić kilka modeli, dzięki czemu ostatecznie kupimy takie, które najbardziej nam odpowiadają. Damskie buty narciarskie z wypożyczalni były noszone już przez wiele osób. To powoduje, że wkładka wewnętrzna się zniekształca. Deformacje niekorzystnie wpływają na wygodę i dopasowanie buta. Powinniśmy też wziąć pod uwagę kwestie higieny. Noszenie butów, które wcześniej były noszone przez wiele innych osób nie jest szczególnie higieniczne. Nawet jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z narciarstwem, polecamy zakup własnych butów narciarskich damskich. Mając swoje własne, dopasowane idealnie do stopy, znacznie łatwiej będzie opanować podstawowe i zaawansowane umiejętności. To także ma wpływ na szybkość nauki. Trzeba wiedzieć, że niewygodne buty w wielu przypadkach przyczyniają się do rezygnacji z nauki i dalszej jazdy. Staramy się więc tego unikać i zapobiegać temu odpowiednio wcześnie.

Damskie buty narciarskie dla początkujących i doświadczonych

Czy poziom zaawansowania jazdy ma znaczenie przy wyborze butów na narty damskich? Będziemy kierować się podobnymi kryteriami, jednak osoby początkujące powinny zwrócić szczególną uwagę na kilka z nich. Buty narciarskie damskie na początek powinny być przede wszystkim wygodne. Noga nie jest przyzwyczajona do noszenia takiego twardego obuwia, dlatego musimy stworzyć jej takie warunki, aby uniknąć ewentualnych urazów i dyskomfortu. Dobrym wyborem będą modele z miękką skorupą. Dzięki niej zakładanie i zdejmowanie butów będzie łatwiejsze, a także poruszanie się w nich zdecydowanie wygodniejsze. Buty narciarskie damskie dla początkujących niech będą idealnie dopasowane rozmiarowo. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko ucisków. Damskie buty narciarskie dla doświadczonych i zaawansowanych narciarzy będą już nieco twardsze i sztywniejsze. Ma to znaczenie dla lepszej kontroli nart. Jednocześnie musimy pamiętać, że zbyt twarde buty mogą okazać się niewygodne, co przekłada się na komfort i radość z jazdy.

Buty na narty damskie dla fanów bardziej ekstremalnej jazdy

Lubisz adrenalinę? Często wybierasz tereny poza trasami? Rozwijasz na nartach zawrotne prędkości? W takim razie Twoje buty narciarskie damskie muszą być dopasowane do Twojej szczególnej specyfiki jazdy. Osoby lubiące szybką jazdę często spędzają na stoku mniej czasu, ale wykorzystują go maksymalnie. Potrzebna jest im ponadprzeciętna kontrola nad nartami, dzięki czemu osiąganie większych prędkości jest nie tylko łatwiejsze, ale przede wszystkim bezpieczniejsze. Stopa w bucie musi być stabilna, nie możemy sobie pozwolić na żadne odstępstwa. Świetnie w takim przypadku sprawdzą się buty narciarskie damskie z cieńszymi ściankami i mniejszą grubością wyściółki. Jeżeli preferujesz jazdę poza trasami, wybierz damskie buty narciarskie jednocześnie sztywne i pozwalające dobrze kontrolować ruch nart. Muszą być też wygodne, ponieważ często taka jazda trwa długo, a to wymaga bardzo dobrego przygotowania. W tym przypadku kluczowe jest też ocieplenie. Jazda w wyższych partiach górskich związana jest z niższą temperaturą.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę