Buty narciarskie dziecięce

31 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Buty narciarskie dla dzieci Wedze 500 flex 50
Koniec serii
WEDZE Buty narciarskie dla dzieci Wedze 500 flex 50

379,99 zł 429,99 zł - 50 zł

U Ciebie za 10 dni
Buty narciarskie dla dzieci Wedze 500 flex 50
Koniec serii
WEDZE Buty narciarskie dla dzieci Wedze 500 flex 50

379,99 zł 429,99 zł - 50 zł

(5)
Sprawdź dostępność w sklepie
 

Buty narciarskie dziecięce

Dobrze dopasowane buty narciarskie dziecięce w znaczącym stopniu decydują o wygodzie i komforcie jazdy. W przypadku dzieci jest to szczególnie ważne, ponieważ w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że mały początkujący narciarz się zniechęci do dalszej nauki. Buty narciarskie dziecięce wybieramy, kierując się podobnymi kryteriami, jak jest to w przypadku butów narciarskich dla dorosłych. Muszą być wygodne, nie mogą powodować dyskomfortu, powinny być odpowiednio dopasowane i być w rozmiarze buta malucha. Dodatkowo duże znaczenie ma sztywność buta oraz rodzaj zapięcia. W naszej ofercie znajdziesz buty narciarskie dziewczęce oraz chłopięce. Różnica między nimi widoczna jest w designie. Chłopcy gustują w kolorach takich, jak zieleń, granat, czerń i szary. Z kolei buty narciarskie dziewczęce są w odcieniach różu, fioletu oraz w kolorze białym. Niektóre modele występują w ciekawych wzorach. Posiadamy również uniwersalne buty narciarskie dziewczęce, które spodobają się zarówno chłopcom, jak też dziewczynkom.

Czym się kierować przy wyborze butów narciarskich dla dzieci?

Zaczynamy od rozmiaru. Buty narciarskie dla dzieci nie mogą być ani za małe, ani za duże. To ważne, ponieważ za małe buty uciskają, z kolei za duże pozostawiają nodze zbyt dużą swobodę ruchów, co przekłada się na małą stabilność i brak wystarczającej precyzji w trakcie jazdy. Maluch musi mieć dobrą kontrolę nad nartami i jednocześnie dobrze czuć się w butach. Buty narciarskie dziecięce powinny mieć pozostawione tylko ok. 1 cm luzu, nigdy więcej. To wystarczający zapas, aby móc założyć jeszcze skarpetkę. Ciekawym rozwiązaniem dla najmłodszych są buty narciarskie dziecięce regulowane. Dzięki takiej funkcji posłużą maluchowi dłużej. Kolejny aspekt to zapięcie. Warto zwrócić uwagę, czy jest solidne, ale też łatwe w obsłudze. Z pewnością dziecko, jak również Ty, będziecie chcieli, aby mały narciarz przynajmniej próbował samodzielnie zakładać i zdejmować buty narciarskie. Dla najmłodszych dzieci najlepiej sprawdzają się buty jednoklamrowe. Im dziecko jest starsze, tym klamer może być więcej – dwie lub trzy. Trzeba jeszcze wiedzieć, że buty narciarskie dziecięce różnią się wysokością podeszwy. Buty dedykowane dla najmłodszych mają niższą podeszwę, która jest przystosowana do wiązań do 4,5 din. W przypadku starszych dzieci są to buty kompatybilne z wiązaniami do 7,5 din.

Sztywność i ochrona przez zimnem butów narciarskich dziecięcych

Miękkie czy twarde buty narciarskie dla dzieci, które będą lepsze? Dla najmniejszych narciarzy zawsze będą one miękkie, nie produkuje się dla nich innych modeli. Inaczej jest w przypadku dzieci powyżej 5 roku życia. Dla nich możemy już wybierać spośród butów o różnym poziomie sztywności. Tutaj kluczowe są umiejętności dziecka. Dla początkujących narciarzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem zimowym, polecamy buty miękkie. Jeżeli maluch ma już doświadczenie, możemy zdecydować się na twardsze obuwie. Im buty są twardsze, tym lepsza kontrola jazdy niezależnie od prędkości. Pozostaje jeszcze kwestia ocieplenia. Zimą temperatury potrafią spadać do bardzo niskich wartości. Nieprzyjemny okazuje się też czasem zimny wiatr. Buty narciarskie dla dzieci powinny mieć dodatkową warstwę ocieplenia. Wśród nich jest obuwie uzupełnione o membranę i ocieplinę z tworzywa sztucznego.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę