Gogle narciarskie męskie

182 oferty

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Gogle Sniper Evo
JULBO Gogle Sniper Evo

269,99 zł

U Ciebie za 2 dni
 

Gogle narciarskie męskie

Gogle narciarskie męskie to niezbędne wyposażenie każdego narciarza, o czym przekonasz się już podczas pierwszego zjazdu. Zapewniają ochronę przed wieloma czynnikami zewnętrznymi. Gogle męskie to przede wszystkim ochrona przed słońcem. Jest ono niebezpieczne zarówno dla naszych oczu, jak też potrafi przyczynić się do wypadku na stoku. Nie sprzyja nam też wiatr, który nierzadko wywołuje łzawienie oczu, a to z kolei wpływa negatywnie na naszą widoczność. Na stoku narciarskim panują specyficzne warunki. Podczas jazdy do oczu mogą przedostać się drobinki lodu i śnieg. Uważać musimy ponadto na wystające gałęzie i kijki innych narciarzy. Przed tymi wszystkimi czynnikami chronią nas gogle narciarskie męskie. Poszczególne modele różnią się między sobą rodzajem szkieł, wielkością, technologiami oraz kolorystyką i wzorem. Sprawdź naszą ofertę gogli męskich w sklepie Decathlon i wybierz akcesoria najlepiej odpowiadające Twoim oczekiwaniom i preferencjom.

Gogle narciarskie – aspekty techniczne

Kluczowym elementem w goglach narciarskich męskich jest soczewka. Mogą one posiadać różne cechy, wśród których jest m.in. polaryzacja. Odpowiada ona za zwiększanie kontrastu widzenia oraz likwidację odblasków. Dodatkową ochronę przeciwsłoneczną stanowi powłoka REVO. Odbija ona promienie słoneczne. Na pewno docenią ją narciarze szusujący po stoku w słoneczne dni. W wielu modelach gogli męskich pojawia się powłoka Anti-Fog. Jak sama nazwa wskazuje, odpowiada ona za zmniejszanie ryzyka parowania. To z kolei przekłada się na bezpieczeństwo jazdy niezależnie od warunków pogodowych. Jeżeli zależy Ci na maksymalnej ochronie przed skutkami nadmiernej ekspozycji na słońce, zdecyduj się na gogle narciarskie męskie z filtrem UV 400. Zapewnia on ochronę przed 3 głównymi typami promieniowania ultrafioletowego: UVA, UVB, UVC. Gogle mogą być wyposażone ponadto w warstwę lustrzaną. Ona z kolei blokując promienie słoneczne, chroni przed pojawieniem się takich dolegliwości, jak zapalenie spojówek czy zaćma.

Praktyczne i wygodne gogle męskie

Oprócz aspektów technicznych ważne są też walory estetyczne i wygoda, za którą odpowiadają dodatkowe elementy, w jakie wyposażone są gogle męskie. W zależności od modelu gogle mogą mieć ramkę o różnej wielkości. Mniejsza z pewnością lepiej sprawdzi się w przypadku osób z mniejszą twarzą. Większa z kolei to propozycja dla osób ceniących sobie oryginalny, nowoczesny design. Zwracamy też uwagę na pasek, który odpowiada za dobre przyleganie gogli do twarzy. Najlepiej, jeżeli posiada regulację, wtedy możemy swobodnie dopasowywać go do głowy. Ma to szczególne znaczenie, jeżeli np. jeździmy w kasku, co oczywiście zalecamy ze względu na wzmożone bezpieczeństwo. Gogle narciarskie męskie występują też w różnych kolorach. Wybierz jednolity kolor – czarny lub granatowy, jeżeli lubisz klasykę. Chcesz się wyróżnić na stoku? Szukasz dodatków wyrazistych i unikalnych? W takim razie postaw na wielobarwne modele. U nas znajdziesz gogle praktycznie w każdym kolorze.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę