Kaski narciarskie męskie

(42)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Kask do kitesurfingu KS 500
ORAO Kask do kitesurfingu KS 500

229,99 zł

(1)
U Ciebie za 8 dni
Kask narciarski Wedze FR 500
WEDZE Kask narciarski Wedze FR 500

249,99 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Kask narciarski Neon Hero Teen
Koniec serii
NEON Kask narciarski Neon Hero Teen

249,99 zł 399,99 zł - 150 zł

U Ciebie za 2 dni
Kask narciarski Neon Hero Teen
Koniec serii
NEON Kask narciarski Neon Hero Teen

249,99 zł 399,99 zł - 150 zł

U Ciebie za 2 dni
Szyba do kasku H350 S3
Najlepiej oceniany
WEDZE Szyba do kasku H350 S3

79,99 zł

(1)
Sprawdź dostępność w sklepie
 

Kaski narciarskie męskie

Jesteś zawodowym czy rekreacyjnym narciarzem? Niezależnie od tego, jak często i dobrze jeździsz, potrzebujesz dobrego kasku narciarskiego męskiego. To podstawa bezpieczeństwa na stoku. Zapewnia on ochronę najbardziej narażonego na uszkodzenia obszaru naszego ciała – głowie. Kaski narciarskie męskie różnią się między sobą budową, wielkością, wyglądem i technologiami. Są modele dedykowane dla profesjonalistów oraz początkujących i rekreacyjnych narciarzy. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, aby dobrze dopasować model do specyfiki swojej jazdy, poziomu zaawansowania oraz indywidualnych preferencji. Kaski narciarskie damskie dostępne są w kilku rozmiarach. Aby wybrać ten właściwy, należy wcześnie zmierzyć obwód swojej głowy, przykładając centymetr nad linią brwi. Większość modeli posiada specjalną regulację dla jeszcze lepszego dopasowania kasku do wielkości głowy. Warto zwrócić uwagę na obecność regulacyjnego pokrętła szczególnie, jeżeli czasem zakładamy dodatkowo czapkę lub kominiarkę.

Budowa kasku narciarskiego

Zazwyczaj kask narciarski męski zbudowany jest z dwóch warstw. Są to twarda skorupa zewnętrzna i miękka wyściółka wewnątrz. Pełnią one inne funkcje. Twarda warstwa zapewnia ochronę przed uszkodzeniem głowy, z kolei miękka warstwa jest pewnego rodzaju ociepleniem, ale też poprawia wygodę i komfort noszenia kasku. Kaski narciarskie męskie produkowane są z wykorzystaniem dwóch różnych technologii. Pierwsza z nich to in mould. Cechuje się połączeniem dwóch warstw poprzez wtryskiwanie lub wspawanie pianki EPS. Ogromną zaletą tego typu modeli jest niewielka waga. Kaski są lekkie i tym samym bardzo wygodne. Drugi rodzaj kasku to hardshell. Wyposażone są w zewnętrzną skorupę wykonaną z karbonu lub ABS. Wewnętrzna warstwa jest wykonana z pianki EPS. Takie kaski posiadają dodatkowo system wentylacyjny, co umożliwia sprawne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz oraz dobrą cyrkulację powietrza. Optymalnym rozwiązaniem jest jednak wersja hybrydowa. Łączy ona zalety kasku in mould i hardshell.

Kaski narciarskie męskie i przydatne akcesoria

Właściwa budowa kasku narciarskiego męskiego to nie wszystko. Aby spełniał swoją funkcję, musi posiadać też kilka ważnych elementów. Dużym atutem jest odpinana wyściółka. Dzięki temu możemy ją swobodnie odpiąć i wyprać, co ułatwia nam utrzymanie wyściółki w należytej czystości. Zwracamy też uwagę na pasek pod brodą. Najlepiej, jeżeli posiada on dodatkowo miękką nakładkę. Ponadto zapięcie musi być łatwe w użytku również w rękawicach narciarskich. Do wyboru mamy kaski narciarskie męskie z miękkimi i twardymi uszami. Bardzo często miękkie są odpinane, a także wygodniejsze w użytkowaniu. Większe bezpieczeństwo i lepszą ochronę zapewniają jednak uszy twarde. Decydują się na nie zazwyczaj profesjonaliści, którzy podczas jazdy osiągają większe prędkości i są narażeni na większe ryzyko wypadku. Musisz też sprawdzić, czy kask jest kompatybilny z Twoimi goglami. Ramka gogli musi pasować do kształtu kasku. Z tego powodu przed zakupem bardzo dokładnie zapoznaj się z opisem kasku, gdzie znajdziesz informację, z jakimi goglami jest on kompatybilny.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę