Kaski narciarskie męskie

78 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Kask narciarski dla dorosłych Wedze PST 500
Ostatnie sztuki
WEDZE Kask narciarski dla dorosłych Wedze PST 500

119,99 zł 169,99 zł - 50 zł

(34)
U Ciebie za 2 dni
Kask narciarski i snowboardowy dla dorosłych i dzieci Dreamscape H-FS 300
Ostatnie sztuki
Kask narciarski Wedze PST 900 MIPS
Najlepiej oceniany
Kask narciarski dla dorosłych Wedze PST 580
Ostatnie sztuki
WEDZE Kask narciarski dla dorosłych Wedze PST 580

239,99 zł 329,99 zł - 90 zł

(11)
U Ciebie za 2 dni
Kask narciarski dla dorosłych Wedze FR 900 MIPS freeride
Ostatnie sztuki
WEDZE Kask narciarski dla dorosłych Wedze FR 900 MIPS freeride

329,99 zł 469,99 zł - 140 zł

U Ciebie za 9 dni
Kask narciarski Atomic Savor
Ostatnie sztuki
ATOMIC Kask narciarski Atomic Savor

299,99 zł 529,99 zł - 230 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
Kask narciarski dla dorosłych Uvex Ultra
Kask narciarski Uvex Legend 2.0
Kask narciarski Wedze FR 500
Ostatnie sztuki
WEDZE Kask narciarski Wedze FR 500

189,99 zł 289,99 zł - 100 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Kask do kitesurfingu KS 500
Ostatnie sztuki
ORAO Kask do kitesurfingu KS 500

149,99 zł 209,99 zł - 60 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Kask narciarski Uvex Wanted
Kask K2 Virtue White 2019
K2 SKATES Kask K2 Virtue White 2019

449,99 zł 629 zł - 179 zł

 

Kaski narciarskie męskie

Jesteś zawodowym czy rekreacyjnym narciarzem? Niezależnie od tego, jak często i dobrze jeździsz, potrzebujesz dobrego kasku narciarskiego męskiego. To podstawa bezpieczeństwa na stoku. Zapewnia on ochronę najbardziej narażonego na uszkodzenia obszaru naszego ciała – głowie. Kaski narciarskie męskie różnią się między sobą budową, wielkością, wyglądem i technologiami. Są modele dedykowane dla profesjonalistów oraz początkujących i rekreacyjnych narciarzy. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, aby dobrze dopasować model do specyfiki swojej jazdy, poziomu zaawansowania oraz indywidualnych preferencji. Kaski narciarskie damskie dostępne są w kilku rozmiarach. Aby wybrać ten właściwy, należy wcześnie zmierzyć obwód swojej głowy, przykładając centymetr nad linią brwi. Większość modeli posiada specjalną regulację dla jeszcze lepszego dopasowania kasku do wielkości głowy. Warto zwrócić uwagę na obecność regulacyjnego pokrętła szczególnie, jeżeli czasem zakładamy dodatkowo czapkę lub kominiarkę.

Budowa kasku narciarskiego

Zazwyczaj kask narciarski męski zbudowany jest z dwóch warstw. Są to twarda skorupa zewnętrzna i miękka wyściółka wewnątrz. Pełnią one inne funkcje. Twarda warstwa zapewnia ochronę przed uszkodzeniem głowy, z kolei miękka warstwa jest pewnego rodzaju ociepleniem, ale też poprawia wygodę i komfort noszenia kasku. Kaski narciarskie męskie produkowane są z wykorzystaniem dwóch różnych technologii. Pierwsza z nich to in mould. Cechuje się połączeniem dwóch warstw poprzez wtryskiwanie lub wspawanie pianki EPS. Ogromną zaletą tego typu modeli jest niewielka waga. Kaski są lekkie i tym samym bardzo wygodne. Drugi rodzaj kasku to hardshell. Wyposażone są w zewnętrzną skorupę wykonaną z karbonu lub ABS. Wewnętrzna warstwa jest wykonana z pianki EPS. Takie kaski posiadają dodatkowo system wentylacyjny, co umożliwia sprawne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz oraz dobrą cyrkulację powietrza. Optymalnym rozwiązaniem jest jednak wersja hybrydowa. Łączy ona zalety kasku in mould i hardshell.

Kaski narciarskie męskie i przydatne akcesoria

Właściwa budowa kasku narciarskiego męskiego to nie wszystko. Aby spełniał swoją funkcję, musi posiadać też kilka ważnych elementów. Dużym atutem jest odpinana wyściółka. Dzięki temu możemy ją swobodnie odpiąć i wyprać, co ułatwia nam utrzymanie wyściółki w należytej czystości. Zwracamy też uwagę na pasek pod brodą. Najlepiej, jeżeli posiada on dodatkowo miękką nakładkę. Ponadto zapięcie musi być łatwe w użytku również w rękawicach narciarskich. Do wyboru mamy kaski narciarskie męskie z miękkimi i twardymi uszami. Bardzo często miękkie są odpinane, a także wygodniejsze w użytkowaniu. Większe bezpieczeństwo i lepszą ochronę zapewniają jednak uszy twarde. Decydują się na nie zazwyczaj profesjonaliści, którzy podczas jazdy osiągają większe prędkości i są narażeni na większe ryzyko wypadku. Musisz też sprawdzić, czy kask jest kompatybilny z Twoimi goglami. Ramka gogli musi pasować do kształtu kasku. Z tego powodu przed zakupem bardzo dokładnie zapoznaj się z opisem kasku, gdzie znajdziesz informację, z jakimi goglami jest on kompatybilny.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę