Narty damskie

(47)
Skip categories Skip categories

Podkategorie

Cofnij do Narty
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Narty Volkl Rise Up 82 W 2021
VÖLKL Narty Volkl Rise Up 82 W 2021

1359 zł 1599 zł - 240 zł

Narty zjazdowe damskie Head Real Joy
Koniec serii
HEAD Narty zjazdowe damskie Head Real Joy

1599,99 zł 1889,99 zł - 290 zł

U Ciebie za 2 dni
 

Narty damskie

Jesteś zaawansowanym i doświadczonym narciarzem czy może dopiero masz przed sobą swój pierwszy raz i planujesz w najbliższym sezonie założyć narty na nogi? Pomożemy Ci wybrać ich właściwy model i zaproponujemy rozwiązania odpowiadające Twoim oczekiwaniom i umiejętnościom. Narty damskie występują w wielu rodzajach. Poszczególne modele wyróżniają się innymi technologiami, kształtem i długością, dzięki czemu są w stanie sprostać konkretnym warunkom, jakie panują na stoku. Ważne jest również, aby narty zjazdowe damskie miały odpowiednią długość, która jest przystosowana do wzrostu narciarki. Narty damskie to podstawowe wyposażenie każdej miłośniczki białego szaleństwa. Przy ich zakupie musimy jednak zwrócić uwagę na inny element sprzętu, a mianowicie buty. Muszą one do siebie pasować i być ze sobą kompatybilne. Na szczęście nowoczesny sprzęt narciarski pozwala na dowolne łączenie nart i butów, jednak dobrze jest, jeżeli pasują do siebie pod względem wizualnym.

Wybieramy narty damskie

Wyróżnić możemy kilka rodzajów nart damskich. Wśród nich są narty Easycarver, które polecamy przede wszystkim osobom początkującym, dopiero uczącym się jazdy na nartach. Nie wymagają one dużej precyzji i są bardzo elastyczne. Najbardziej uniwersalnymi są narty Allround. Mają swoich zwolenników głównie wśród narciarzy średniozaawansowanych. Jeżeli jednak cenisz sobie dynamiczną jazdę, preferujesz zjazdy z dużych wysokości, to zdecyduj się na narty zjazdowe damskie Race. Podobnym przeznaczeniem charakteryzują się modele Crosscarver , jednak jazda na nich jest nieco łatwiejsza. Masz w planach jazdę nie tylko po wyznaczonych trasach, ale też poza nimi? W takim razie sprawdź narty damskie All Mountain. Gustujesz w nieutwardzonym terenie i jeździe po terenie pokrytym miękkim śniegiem? W takim razie wybierz narty damskie Freeride. Podczas zakupu sprawdź jeszcze kluczowe parametry nart. Im są one szersze, tym są stabilniejsze i mamy nad nimi lepszą kontrolę. Na promień skrętu wpływ ma ponadto taliowanie. Im narty damskie są szersze na krawędziach, tym promień skrętu jest mniejszy. Do opanowania są łatwiejsze modele miękkie. Twarde narty z kolei umożliwiają rozwijanie większych prędkości.

Jakiej długości narty zjazdowe dla kobiet?

Pozostaje jeszcze kwestia długości nart damski. Dopasowujemy ja do wzrostu narciarki, ale również bierzemy pod uwagę jej umiejętności. Jeżeli zależy nam na szybkości, wybieramy narty zjazdowe damskie krótsze. Dłuższe cechują się jednak lepszą stabilnością. Jeżeli jesteś początkującą lub średniozaawansowaną narciarską, to Twoje narty powinny być krótsze od Twojego wzrostu o 15-20 cm. Przykładowo, jeżeli masz wzrost 170 cm, to wybierz narty damskie 150 cm lub narty 160 cm. W przypadku zawodowców stosujemy podobną regułę. Często jednak pomiaru dokonuje się z uwzględnieniem brody czy nosa. Narty muszą sięgać do tych obszarów naszej twarzy. A Ty jakich nart zjazdowych damskich szukasz? Sprawdź, czy mamy je w naszej ofercie!

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę