Narty dla dzieci

26 ofert

Zyskuj więcej z programem lojalnościowym Decathlon Active

50 zł = 50 punktów

Zbieraj punkty za zakupy

odbieraj bony

na kolejne zakupy

365 dni

na wymianę i zwrot

Więcej szczegółów
Więcej szczegółów
Narty HAMAX dla dzieci
Najlepiej oceniany
HAMAX Narty HAMAX dla dzieci

169,99 zł

(1)
Dostawa za 2 dni
Narty 500 RTL dla dzieci
WEDZE Narty 500 RTL dla dzieci

449,99 zł

Dostawa za 2 dni
Narty zjazdowe dla dzieci Wedze BOOST 900 z wiązaniami
Ostatnie sztuki
WEDZE Narty zjazdowe dla dzieci Wedze BOOST 900 z wiązaniami

799,99 zł 899,99 zł - 100,00 zł

Dostawa za 2 dni
Narty K2 PRESS
K2 Narty K2 PRESS

1399,00 zł

Narty zjazdowe dla dzieci Nordica Dobermann GSJ
Raty 0%
NORDICA Narty zjazdowe dla dzieci Nordica Dobermann GSJ

899,99 zł 1199,99 zł - 300,00 zł

Dostawa za 2 dni
 

Narty dla dzieci

Niezależnie od aktywności fizycznej każdy ruch jest dobry i ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Zimą dobrym wyborem będą narty, które na swoje nogi mogą już założyć 3-latki. To bardzo dobry wiek na naukę jazdy na nartach. Chcesz kupić narty dla dzieci, ale zastanawiasz się, jakie będą najlepszym wyborem i na co powinno się zwrócić szczególną uwagę. Podpowiadamy, jak dokonać korzystnego dla Ciebie i Twojego dziecka zakupu. Narty dziecięce muszą być odpowiedniego rozmiaru dopasowanego do wzrostu malucha. Ponadto nie bez znaczenia jest ich elastyczność, szerokość i rodzaj. Inne wybierzemy narty dla małego dziecka, które dopiero zaczyna swoją przygodę z narciarstwem, a inne dla starszaka, już nieco bardziej doświadczonego. Ponadto w naszej ofercie znajdziesz modele cechujące się nowoczesnym, modnym designem. Wiemy, że na kolor i wzór dzieci zwracają szczególną uwagę. Wybierz narty dziecięce dla swojego malucha. Pamiętaj, żeby uwzględnić jego preferencje i pozwolić mu wziąć udział w ostatecznej decyzji.

Narty dla małego dziecka i starszaka

Przy wyborze nart dla dzieci zwróć uwagę na ich taliowanie. Jest to parametr informujący nas o promieniu skrętu. Na malucha najlepsze będą narty carvingowe, czyli nieco szersze od klasycznych. Cechują się one lepszą stabilnością i tym samym ułatwiają naukę oraz doskonalenie umiejętności. Łatwiej się na nich skręca i nimi manewruje. To z pewnością będzie motywowało malucha, kiedy dostrzegać będzie postępy z każdą kolejną godziną jazdy. W przypadku szerokości narty, również kierujemy się ich stabilnością. Im są szersze, tym lepiej utrzymują małego narciarza. W miarę nabywania nowych umiejętności i zbierania doświadczenia, można zdecydować się na węższe narty dziecięce. Ponadto o komforcie i bezpieczeństwie jazdy decyduje rodzaj wiązania. To element, który łączy nartę z butem. Dla malucha najlepiej sprawdzą się wiązania bezpiecznikowe. Co to oznacza? A mianowicie to, że na skutek upadku narta samoistnie się wypina z buta. Tutaj kierujemy się skalą wypięcia, która jest liczona w DIN. Pamiętaj, że na 10 kilogramów masy ciała przypada 1 DIN. Jeżeli więc Twoje dziecko waży 20 kg, to decydujemy się na nart dla dzieci oznaczone symbolem 2 DIN.

Jakiej długości narty dla dzieci?

To jeden z ważniejszych aspektów przy wyborze nart. Dopasowujemy ich długość do wzrostu narciarza i jego umiejętności. Płeć nie ma w tym przypadku większego znaczenia. Jeżeli Twój maluch dopiero pierwszy raz zakłada narty, to niech sięgają mu do linii pach. Bardziej doświadczeni, mali narciarze mogą mieć narty dziecięce sięgające do ramion. Jeszcze bardziej zaawansowani narciarze, którzy już naprawdę świetnie radzą sobie na stoku, mogą szusować na nartach o długości odpowiadającej wysokości ich ciała do nosa. Narty dla dzieci nie mogą być ani za krótkie, ani za długie. Za krótkie spowodują, że bardzo trudno będzie maluchowi przesiąść się na dłuższe narty dla bardziej doświadczonych małych narciarzy. Zbyt długie utrudniają naukę, a także negatywnie wpływają na stabilność. Trudniej jest też nimi manewrować i nad nimi zapanować. Skręt też nie należy do najłatwiejszych, co przekłada się na dłuższy czas nauki, a czasem nawet jej przerwanie. Przyjmuje się, że do wzrostu 115 cm narty powinny sięgać do pach lub do ramion. Dzieci o wzroście do 135 cm mogą już jeździć na dłuższych nartach, sięgających do brody lub do nosa. Jeszcze wyższe dzieci o dużym doświadczeniu i już stosunkowo dobrych umiejętnościach mogą zakładać narty dziecięce o długości nawet do czoła. Sprawdź nasze narty 130 cm oraz narty 140 cm.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę