Rękawiczki narciarskie dziecięce

(79)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Rękawiczki narciarskie dziecięce

Czy Twoje dziecko też uwielbia białe szaleństwo? Masz w domu małego narciarza? A może dopiero planujecie postawić pierwsze kroki na nartach? Twojemu dziecku na pewno niezbędna okaże się kurtka narciarska i spodnie. Nie możemy jednak zapomnieć o czapce i rękawiczkach narciarskich dziecięcych. Są to specjalne rękawice wykonane z materiałów wodoodpornych i cechujących się doskonałą izolacją termiczną. Ponadto wyróżniają się fasonem, który ma zapewnić wygodę i komfort noszenia. Dla małego narciarza duże znaczenie będzie miał zapewne kolor rękawiczek narciarskich dla dzieci. Powinny być one w jego ulubionym kolorze, ale też pasować do pozostałych elementów stylizacji. Ponadto dziecięce rękawiczki często są we wzory podobające się małemu człowiekowi. Pojawiają się na nich motywy zwierzęce i bajkowe. Sprawdź, jakie propozycje przygotował Decathlon dla Twojego dziecka? Wybierzcie wspólnie rękawiczki narciarskie dziecięce, uwzględniając aspekty praktyczne i wizualne. Zwróć uwagę na fason, rozmiar, materiał i wzór.

Rękawice narciarskie dla małego narciarza

Co jest kluczowe przy wyborze rękawic narciarskich dla dzieci? Na pewno materia, który musi spełniać kilka kryteriów. Zewnętrzna warstwa powinna być wodoodporna i jednocześnie zapewniać dobrą cyrkulację powietrza. Będzie to więc poliester lub membrana, w zależności od wybranego modelu. Wewnętrzna warstwa to ocieplina, może być wykonana z naturalnego puchu gęsiego lub materiałów syntetycznych. Nie może jej jednak zabraknąć, ponieważ to ona decyduje o tym, jak ciepło będzie Twojemu maluchowi. Rękawiczki narciarskie dziecięce powinny być dobrze dopasowane do dłoni malucha. W tym celu wybieramy modele z regulowanym zapięciem na nadgarstku i ze ściągaczami. Przydadzą się też antypoślizgowe panele po wewnętrznej stronie dłoni, dzięki czemu kijki narciarskie nie będą się wyślizgiwały podczas jazdy, a także zapewnimy maluchowi dobry chwyt np. podczas jazdy na orczyku. Docenicie ponadto wydłużony mankiet, który chroni przed chłodem i śniegiem.

Rękawice narciarskie dla dzieci jednopalczaste i pięciopalczaste

Wyróżnić możemy dwa rodzaje dziecięcych rękawiczek narciarskich, jeżeli chodzi o krój. Pięciopalczaste rękawiczki narciarskie dziecięce zapewniają większą swobodę ruchów i pozwala na chwytanie nawet mniejszych przedmiotów. Jest to dobry wybór szczególnie dla większych dzieci. Jednopalczaste rękawice narciarskie dziecięce są łatwiejsze w samodzielnym zakładaniu dla mniejszych dzieci. Ponadto obecność tylko dwóch komór sprawia, że lepiej chronią przed największymi mrozami. W tym przypadku musimy jeszcze uwzględnić upodobania naszej pociechy. To od niej zależy, czy ostatecznie wybierzemy rękawice narciarskie dziecięce z jednym czy pięcioma palcami. A które rękawiczki narciarskie dziecięce wpadły w oko Tobie i Twojemu dziecku? Które zainteresowały Ciebie pod względem funkcjonalności, a które zwróciły uwagę Twojego malucha, jeżeli chodzi o kolor i wzór? U nas znajdziesz szeroki wybór akcesoriów dla małych narciarzy!

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę