Końcówki do kijków do nordic walking

14 ofert
 

Nakładki do kijków nordic walking

Kije do nordic walkingu składają się z kilku elementów, m.in. z nasadek do kijków nordic walking mających bezpośredni kontakt z podłożem. To dlatego ich jakość oraz wykonanie są tak ważne dla komfortu i bezpieczeństwa maszerowania. Warto wybrać kijki, w których z łatwością wymienisz nasadki. To bardzo istotne, ponieważ wraz z upływem czasu, szczególnie przy intensywnej eksploatacji, zużywają się one, nie zapewniając już tak dobrej przyczepności jak na początku.

Kiedy potrzebne są nasadki do kijków nordic walking?

Czy zawsze powinieneś zakładać je na kijki? Przydadzą Ci się tylko podczas chodzenia po twardej nawierzchni, czyli chodniku, asfalcie, kostce brukowej czy betonowej nawierzchni. Jeżeli wybierasz się na szybki, aktywny spacer po leśnych ścieżkach, nakładki do kijków nordic walking zostaw w domu. Ich głównym zadaniem jest bowiem zapewnienie lepszej przyczepności i ograniczenie ślizgania się kijków na śliskiej powierzchni. Wykonane są najczęściej z gumy, a także ścięte pod odpowiednim kątem tak, aby możliwie jak największa ich powierzchnia stykała się z podłożem. Niektóre nasadki do kijków nordic walking mają wytłoczoną jodełkę (na powierzchni styku z podłożem). Podobnie jak w przypadku bieżnika na oponach, zapewnia ona lepszą przyczepność.

Kiedy wymienić nakładki do kijków nordic walking?

Jeżeli wybrałeś model z jodełką, wymień nakładki w momencie, w którym zauważysz, że całkowicie się ona starła. W innych przypadkach musisz obserwować jak „zachowują się” podczas maszerowania. Jeżeli nie czujesz już takiej stabilności, jak wcześniej, to sygnał, że nasadki do kijków nordic walking trzeba wymienić. Nie najlepszym pomysłem jest wydłużenie ich żywotności domowymi sposobami. Nie polecamy naklejania na nie dodatkowej warstwy gumy czy samodzielnego wykonywania na nich nacięć (jodełki). W ten sposób możesz tylko zniszczyć nakładki.

Zaufaj Decathlon! Znajdziesz u nas nakładki do kijków nordic walking w dobrej cenie i o wysokiej jakości. Sprawdź też pozostałe akcesoria do nordic walking, a w szczególności uchwyty i paski do kijów i poznaj ofertę obuwia do uprawiania nordic walking.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę