Płetwy do nurkowania 14 ofert

PROMO WEEK
NAWET DO -50%

SPRAWDŹ
Płetwy do nurkowania Subea SCD 500
Płetwy dla dzieci Aqua Speed Frog
Najniższa cena
 

Płetwy do nurkowania dla jeszcze większej mocy!

Twój samochód porusza się po drodze dzięki pracy silnika – to jego motor napędowy. Im jest większy i ma więcej mocy, tym auto może jechać szybciej. Sytuacja wygląda podobnie, kiedy pływasz, gdyż również potrzebujesz dużo mocy, aby nabrać większej prędkości. Możesz ograniczyć swój wysiłek, korzystając z pomocy. Płetwy do nurkowania, czyli specjalne „buty” o nietypowym kształcie, zakładamy podczas pływania, aby robić to szybciej i wydajniej. Istnieje wiele rodzajów, nawet płetwy na dłonie, jednak standard to wciąż płetwy do nurkowania na nogi. Przy ich wyborze należy uwzględnić kilka czynników. Przede wszystkim musisz obiektywnie ocenić swój poziom zaawansowania w nurkowaniu oraz własne umiejętności. Jeżeli jesteś początkujący i Twoja praca nóg nie jest prawidłowa, to zaawansowane technologicznie płetwy do nurkowania nie sprawdzą się najlepiej; na pewno nie wykorzystasz w pełni ich potencjału oraz możliwości.

Jak wybrać płetwy do nurkowania?

Jak to właściwie możliwe, że maska do nurkowania pozwala nam patrzeć pod wodą, która nie przedostaje się do oczu? Otóż cechuje się ona specjalną konstrukcją, składa z szyby wykonanej ze szkła hartowanego, szczelnego kołnierza, nakładki obejmującej nos oraz paska z regulacją. Tańsza, najprostsza maska do nurkowania posiada jedną szybę, z kolei droższe i bardziej zaawansowane modele mają budowę wieloszybową. Są one bardziej odporne na uszkodzenia, a ich żywotność jest dłuższa. Maksymalny kąt widzenia zapewni Ci maska do nurkowania panoramiczna.

Już wiesz, że musisz uwzględnić umiejętności, a także doświadczenie. Ale to nie wszystko! Czego od nich oczekujesz? Płetwy nurkowe wyposażone w długie i miękkie pióra umożliwiają szybsze pływanie oraz lepszą sterowność. Ich wadą jest niedostateczna zdolność do zapewnienia siły napędowej. Płetwy nurkowe z krótkim piórem, o stosunkowo dużej twardości, zwiększają siłę napędową, ale trudniej w nich manewrować czy płynąć szybciej.

Jeżeli masz większą masę ciała, wybierz płetwy twardsze, ponieważ zbyt miękkie nie będą pracowały efektywnie. Jeśli jednak zdecydujesz się na zbyt twarde płetwy do nurkowania, możesz mieć trudności w poruszaniu nogami. Zwiększa się wtedy także ryzyko wystąpienia skurczy.

Płetwy do pływania kaloszowe, czy paskowe?

Pierwszy wariant to płetwy z gumowym „butem”. Muszą być idealnie dopasowane do rozmiaru stopy. Zbyt ciasnej nie założymy, a za duża będzie się zsuwała. Paskowe płetwy nurkowe wymagają noszenia specjalnych butów do pływania. Posiadają regulowane paski umożliwiające odpowiednie założenie na stopę. Są uniwersalne – mogą ich używać osoby o innym, ale zbliżonym rozmiarze stopy. Przy zakupie powinieneś pomyśleć również o doborze fajki do nurkowania i maski do nurkowania.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę