Korki piłkarskie na naturalną murawę (lanki)

78 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Buty do piłki nożnej dla dzieci Kipsta Viralto III FG sznurowane
Ecodesign
Buty do piłki nożnej Kipsta Viralto III 3D Airmesh MG/AG Intense
Ecodesign
Buty do piłki nożnej Kipsta Viralto III 3D Airmesh FG Magma
Ecodesign
Buty do piłki nożnej Kipsta Viralto I FG
Nowość
BUTY DO PIŁKI NOŻNEJ VIRALTO I MG
Buty do piłki nożnej Kipsta Viralto I MG/AG
Nowość
Buty do piłki nożnej Kipsta CLR FG na suchą nawierzchnię
Koniec serii
KIPSTA Buty do piłki nożnej Kipsta CLR FG na suchą nawierzchnię

199,99 zł 249,99 zł - 50 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
Korki piłkarskie dla dorosłych Puma ULTRA ULTIMATE FG/AG
Koniec serii
PUMA Korki piłkarskie dla dorosłych Puma ULTRA ULTIMATE FG/AG

699,99 zł 899,99 zł - 200 zł

U Ciebie za 3 dni
Buty do piłki nożnej dla dzieci Kipsta Agility 500 Mid MG
 

Korki piłkarskie – numer 1 wśród piłkarzy

Ten rodzaj obuwia piłkarskiego wybierany jest najczęściej. Lanki nazywane są potocznie korkami, jednak również wśród nich można wyróżnić te, które różnią się od siebie podeszwą i tym samym przeznaczeniem. Są przystosowane do gry na zewnętrznych nawierzchniach naturalnych. Ich charakterystyczną cechą jest podeszwa wykonana z tworzywa sztucznego, w której montowane są korki również wykonane z tego materiału, stąd nazwa tego obuwia. W lankach możemy grać na suchych nawierzchniach, boiskach naturalnych i w przypadku niektórych modeli także na orlikach. To rodzaj produktu, który bardzo często wybierany jest na prezent zarówno w przypadku chłopców, jak i dziewczyn trenujących piłkę nożną. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz obuwie sportowe wysokiej jakości, pochodzące od marek takich jak Adidas, Puma i Nike, które z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym zawodnikom.

Buty do piłki nożnej w dwóch wariantach

Mogłoby się wydawać, że w wybieraniu butów do uprawiania tego sportu nie ma tak naprawdę niczego skomplikowanego. Tymczasem okazuje się, że w przypadku osób rozpoczynających swoją karierę w klubie lub zwyczajnie nieobeznanym w temacie, dokonanie właściwego wyboru może na początku przysporzyć trudności. Warto więc posiadać choć podstawową wiedzę na temat właściwego nazewnictwa.Przy wyborze korków możemy spotkać się z oznaczeniami FG i AG. Co to oznacza? FG charakteryzują się podeszwą, która przeznaczona jest do gry na naturalnej murawie. Dobrze sprawdzają się przy grze na zewnątrz i jest to najbardziej popularny rodzaj butów do piłki nożnej. Z kolei AG to buty o podeszwie wyróżniającej się zwiększoną przyczepnością. Została zaprojektowana w taki sposób, aby skutecznie zmniejszać natężenie siły, jaka oddziałuje na stawy skokowy i kolanowy. Przeznaczone są do gry na sztucznej nawierzchni.

Buty piłkarskie – z jakiego materiału?

Jak każde buty piłkarskie, również korki wykonane mogą być z różnych materiałów. Często jest to skóra, która łatwiej dopasowuje się do stopy, jednak jest bardzo wymagająca w kwestii czyszczenia, co wymaga użycia delikatnych i profesjonalnych środków impregnacyjnych. Warto pamiętać, że regularna i odpowiednia pielęgnacja zapewnia efektywne użytkowanie butów i wydłużenie ich żywotności. Lanki wykonane z materiałów syntetycznych są częściej spotykane. Są odporne na silne środki czystości i nie wymagają częstej pielęgnacji. Trudniej jednak dopasowują się do stopy, przez co początkowo dla niektórych osób mogą wydawać się niekomfortowe.Niezależnie od tego, jaki materiał czy też markę wybierzesz, pamiętaj, że najważniejszy jest Twój komfort oraz stabilność stopy w trakcie gry. Wybór należy do Ciebie!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę