Rękawice bramkarskie

162 oferty

PREMIERA ADIDAS

SPRAWDŹ
Rękawice bramkarskie Reusch Pure Contact Silver
Ostatnie sztuki
REUSCH Rękawice bramkarskie Reusch Pure Contact Silver

199,99 zł 299,99 zł - 100,00 zł

Dostawa za 3 dni
Rękawice bramkarskie dla dorosłych Kipsta F100 RESIST
Najniższa cena
Rękawice Reusch Attrakt Grip Finger Support
Ostatnie sztuki
REUSCH Rękawice Reusch Attrakt Grip Finger Support

129,99 zł 179,99 zł - 50,00 zł

(1)
Dostawa za 3 dni
Rękawice bramkarskie Reusch Attrakt Resist
Ostatnie sztuki
REUSCH Rękawice bramkarskie Reusch Attrakt Resist

99,99 zł 119,99 zł - 20,00 zł

Dostawa za 3 dni
 

Rękawice bramkarskie – podstawowe akcesorium każdego bramkarza

Goalkeeper to trudna i bardzo odpowiedzialna pozycja na boisku. By móc skutecznie wesprzeć drużynę i stanąć w bramce, należy posiadać pewne predyspozycje. Bramkarz musi być odporny na stres i bardzo dobrze radzić sobie w trudnych sytuacjach, szybko podejmować decyzje oraz wzbudzać zaufanie wśród swoich kolegów z drużyny. Ponadto powinien być doskonałym obserwatorem i dostrzegać ewentualne błędy kolegów, co pomaga w szybkiej zmianie ustawienia na boisku. Ważne jest również, aby potrafił przewidywać poczynania przeciwnika. U bramkarza docenia się także refleks, zwinność i koordynację ruchową. Elementem, bez którego nie może się obyć, są rękawice bramkarskie. Piłka poruszająca się z dużą prędkością uderza w jego dłonie, co bez odpowiedniej ich ochrony mogłoby spowodować ból a także uciążliwy uraz lub kontuzję. Wysokiej jakości rękawiczki nie tylko zabezpieczą ręce przed wspomnianymi zagrożeniami, ale umożliwią także pewny chwyt piłki. W ofercie naszego sklepu internetowego Decathlon, znajdziesz profesjonalne rękawice dla dorosłych i dzieci.

Rodzaje rękawic piłkarskich – jak fason przekłada się na właściwości produktu

Stając przed wyborem rękawic piłkarskich, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. Oprócz podziału na rękawice dziecięce i modele dla dorosłych, można podzielić je ze względu na różne rodzaje zaawansowania a także fasony. Poszczególne modele różnią się między sobą na przykład pod kątem szycia. Tutaj wyróżniamy szycie Flat oraz Roll Finger, które jest najpopularniejsze. W tym przypadku szwy znajdują się na zewnątrz, co zwiększa powierzchnię styku z piłką. Opcje Flat, dedykowane są początkującym adeptom piłki nożnej. Są wykonane w sposób prosty, co gwarantuje niższą cenę produktu. Jako, że szew znajduje się po zewnętrznej stronie, łatwo naprawić ewentualne uszkodzenia. Roll Finger to propozycja dla osób, które poszukują rękawiczek, cechujących się większą powierzchnią chwytną. Pianka obszyta jest w nich bowiem wokół palców piłkarza. Jest to rewelacyjne rozwiązanie w przypadku osób o małych dłoniach. Jeśli więc szukasz najlepszych rękawic bramkarskich dla dzieci, rozważ model Roll Finger. W przypadku pozostałych rodzajów, możemy także wyróżnić rękawice bramkarskie dla dzieci i dorosłych o kroju Negative. W tym modelu, panele boczne zszyte są z pianką za pomocą wewnętrznego szwu, co sprawia, że produkt lepiej przylega. Takie rozwiązanie jest gwarancją dokładniejszego czucia piłki.

Rękawice bramkarskie na trening i mecz - jaka jest różnica pomiędzy modelami

W kwestii doboru modelu rękawiczek, zawodowy bramkarz zwraca także uwagę na ich przeznaczenie. Inne rękawice wybiera na mecz a inne na trening. W pierwszym przypadku muszą one wyróżniać się wysoką jakością materiału i doskonałą przyczepnością. Jest to niezwykle istotne, ponieważ muszą one dobrze zachowywać się w każdych warunkach pogodowych. Podczas meczu może bowiem być gorąco i słonecznie, ale może też padać deszcz. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na to, by część chwytna pokryta była lateksem. Gwarantuje to wyższy poziom chwytności nawet podczas wilgoci. Latek jest tworzywem miękkim i elastycznym, co może jednak obniżać termin ich używalności. W przypadku rękawiczek na trening, jest to niesamowicie ważna kwestia. Piłkarz używa ich bardzo często, dlatego wytrzymałość powinna być tu brana pod uwagę w pierwszej kolejności. Trening bramkarski opiera się bowiem głównie o częste chwytanie piłki. Modele przeznaczone do trenowania, mogą więc być wykonane z pianki soft. Gwarantuje ona odpowiedni poziom przylegania piłki a także wysoki poziom trwałości.

Odpowiedni rozmiar – jak wybrać rękawice bramkarskie dla dzieci i osób dorosłych

Choć może się wydawać, że wybór tego akcesorium to nic skomplikowanego, jest to przedmiot, którego zakup powinien być przemyślany. Pierwszym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest ich rozmiar. Rękawice dla dzieci i dorosłych powinny być dobrze dopasowane do dłoni bramkarza i zapewniać odpowiednie czucie piłki. Za luźne lub zbyt ciasne mogą powodować dyskomfort i obniżenie skuteczności gry. Piłka nożna to sport, który wymaga wysokiej precyzji, dlatego dopasowanie rękawiczek jest jednym z najważniejszych czynników. Teoretycznie wszyscy producenci sprzętu sportowego powinni posługiwać się tą samą rozmiarówką. W praktyce jest jednak zupełnie inaczej. Dlatego, zanim podejmiesz decyzję o zakupie rękawiczek bramkarskich, sprawdź, jaki rozmiar powinieneś/powinnaś wybrać. Rękawiczki najczęściej występują w rozmiarach od 3 do 12. Rękawice bramkarskie dla dzieci występują w rozmiarach: 3, 4, 5, 6, 7 i 8. Modele dla dorosłych zaś w rozmiarach: 6, 7, 8, 9, 10, 11 i 12. Aby dopasować rozmiar najlepszy dla siebie, zmierz szerokość dłoni oraz długość środkowego palca i przełóż wynik na tabelę rozmiarów konkretnego producenta.

Rękawice bramkarskie Nike, Reusch, Adidas itd. – profesjonalni producenci rękawiczek

Wiele osób przy zakupie rękawic bramkarskich dla dzieci i dorosłych, zwraca uwagę na ich markę. W Decathlon oferujemy rękawice bramkarskie czołowych polskich i światowych producentów takich jak między innymi Nike, Adidas, Puma, Reusch, 4Keepers, Rinat, Kipsta, Select, Regio, Zina czy Lotto. Posiadamy najlepsze i najbardziej popularne modele takie jak na przykład: 4Keepers Champ, Equip, Retro, Force, Guard, Neo, Evo; Rinat Fiera GK Alpha, The Boss Stellar Alpha, Egotiko Stellar Alpha, The Boss Stellar Pro, Meta GK Alpha, Asimetrik Stellar Pro, Meta GK Pro, Egotiko Elemental Pro, Kaizen Pro, Uno Premier Lux, Kaizen Alpha, The Boss Stellar Alpha, Egotiko Stellar Pro, Fenix Superior JD Pro, Xtreme Guard, Egotiko Elemental Spine Pro, The Boss Pro, Kancerbero Invictus Pro, Aries Pro, Arch Guard Alpha, Asimetrik Spark Pro, Kraken Lethal, Kancerbero quantum Pro; Reusch Attrakt Solid, Attrakt Grip Finger Support, Attrakt Freegel Infinity, Attrakt Silver, Pure Contact Fusion, Serathor, Attrakt Grip Revolution, Pure Contact Silver, Attrakt Revolution, Prisma Prime S1 Roll Finger, Attrakt Gold Evo, Attrakt Infinity, Re:pulse A2 Otrho Tec, Re:pulse Pro A2 Stormbloxx; Kipsta First, F100, F500, F900; Select 04, 22, 33, 34, 38, 55, 77, 78, 88, 93; Regio Giga Grip, Logo Basic, Monster, NO.1, Subli Contact, Kids; Zina RX Pro, Trainer-X, Trainer, Power, Match-RX; Puma Evo Power Grip; Adidas Predator, X GL Pro; Nike GK Match, Match czy Lotto 700 GK.

Decathlon.pl - rękawice bramkarskie dla dzieci i dorosłych w naszej ofercie online

W ofercie sklepu piłkarskiego znajdziesz rękawice bramkarskie dla dzieci oraz dorosłych. Dzięki współpracy z naszymi partnerami, możemy zaoferować jeszcze większy wybór produktów, ponieważ poza sprzedażą bezpośrednią, udostępniamy także asortyment zaufanych sklepów sportowych. Kupując bezpośrednio od Decathlon, do każdego zamówienia o wartości przewyższającej kwotę 149,99 zł, nasi Klienci otrzymują darmową dostawę. Zasada ta nie dotyczy zakupów robionych poprzez marketplace. Wszelkie informacje na temat kosztów wysyłki oraz długości terminu zwrotu, znajdziesz w zakładce każdego produktu. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt. Postaramy się rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę