Nauka pływania, baseny i sporty wodne

(107)
Skip categories Skip categories

Podkategorie

Cofnij do Pływanie
Decathlon Rent

Stylowe zakupy do -50%!

Sprawdź ofertę
Duża deska pływacka Nabaiji 100
CZEPEK PŁYWACKI DZIANINOWY S I L
Najniższa cena
MAKARON PIANKOWY 118 CM
NABAIJI MAKARON PIANKOWY 118 CM

14,99 zł

(30)
U Ciebie za 2 dni
Mała piłka wodna z wypustkami
Najlepiej oceniany
DESKA PŁYWACKA
ARENA DESKA PŁYWACKA

79,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Sandały basenowe dla malucha Nabaiji
RĘCZNIK KĄPIELOWY SMOK DLA MALUCHA
Najlepiej oceniany
Czapka z daszkiem anty-UV dla malucha
Sandały basenowe dla malucha Nabaiji
BOKSERKI KĄPIELOWE FISH DLA MALUCHA
 

Niemowlę w wodzie, czyli nauka pływania od pierwszych miesięcy życia

Kiedy rozpocząć naukę pływania? W jakim wieku zabrać dziecko na basen? Dobra odpowiedź jest tylko jedna – jak najwcześniej! U kilkumiesięcznych dzieci zaobserwować można jeszcze bezwarunkowe odruchy niemowlęce, jak np. odpychanie się nóżkami. Woda przez 9 miesięcy była dla nich naturalnym środowiskiem, czują się w nim bardzo dobrze. Oswajanie maluszka z wodą w nowym otoczeniu jest łatwiejsze również ze względu na brak strachu, który pojawia się później, kiedy dziecko staje się coraz bardziej świadome tego, co się wokół niego dzieje. Pierwsze kroki w nauce pływania powinno się zatem rozpocząć już w pierwszym półroczu życia, o ile oczywiście stan zdrowia dziecka na to pozwala.

Małymi krokami

Wykorzystaj to, że Twój maluch w wodzie czuje się doskonale, nie boi się wody i nie otwiera ust przy zanurzaniu główki. Pamiętaj o tym, aby na początku pozwolić mu zaadaptować się do środowiska wodnego. Pokaż mu, jak przyjemne może to być, nie zapominaj o zabawie. Doskonałym pomysłem jest zakup dmuchanego basenu do ogrodu i kilku zabawek do pływania. To przygotuje jego ciało i organizm do samodzielnego utrzymywania się na wodzie.

Dla starszego dziecka polecamy dodatkowo akcesoria do nauki pływania, jak kółko-siedzenie, pompowane rękawki, pompowany pas i makarony. Kolejnym etapem może być nauka nurkowania. Tutaj doskonale sprawdzają się chorągiewki, kółka oraz inne zabawki nurkowe.

Dla najstarszych entuzjastów wodnego szaleństwa przygotowaliśmy kilka propozycji wodnych gier zespołowych. To zabawa dla całej rodziny, doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu wolnego.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę