Nauka pływania, baseny i sporty wodne

107 ofert
Stylowe zakupy

Stylowe zakupy
do -50%

SPRAWDŹ
Ponczo dla maluszka Nabaiji Tygrys
Najlepiej oceniany
KAMIZELKA PŁYWACKA PIANKOWA SWIMVEST+ DLA DZIECI 25 - 35 KG
Najlepiej oceniany
COMFY MAKARON DO PŁYWANIA
NMC COMFY MAKARON DO PŁYWANIA

od 10,99 zł 20 zł - 9 zł

Ponczo dla maluszka Nabaiji Smok
Ecodesign
NABAIJI Ponczo dla maluszka Nabaiji Smok

89,99 zł

Dostawa za 2 dni
Piłka waterpolo Enero 18 cm
Makaron basenowy piankowy Nabaiji 118 cm
Zabawka do divingu aqua-sport hermit crab
Zabawka do divingu aqua-sport fish
Zabawka do divingu aqua-sport big frog
Zabawka do divingu aqua-sport crocodile
 

Niemowlę w wodzie, czyli nauka pływania od pierwszych miesięcy życia

Kiedy rozpocząć naukę pływania? W jakim wieku zabrać dziecko na basen? Dobra odpowiedź jest tylko jedna – jak najwcześniej! U kilkumiesięcznych dzieci zaobserwować można jeszcze bezwarunkowe odruchy niemowlęce, jak np. odpychanie się nóżkami. Woda przez 9 miesięcy była dla nich naturalnym środowiskiem, czują się w nim bardzo dobrze. Oswajanie maluszka z wodą w nowym otoczeniu jest łatwiejsze również ze względu na brak strachu, który pojawia się później, kiedy dziecko staje się coraz bardziej świadome tego, co się wokół niego dzieje. Pierwsze kroki w nauce pływania powinno się zatem rozpocząć już w pierwszym półroczu życia, o ile oczywiście stan zdrowia dziecka na to pozwala.

Małymi krokami

Wykorzystaj to, że Twój maluch w wodzie czuje się doskonale, nie boi się wody i nie otwiera ust przy zanurzaniu główki. Pamiętaj o tym, aby na początku pozwolić mu zaadaptować się do środowiska wodnego. Pokaż mu, jak przyjemne może to być, nie zapominaj o zabawie. Doskonałym pomysłem jest zakup dmuchanego basenu do ogrodu i kilku zabawek do pływania. To przygotuje jego ciało i organizm do samodzielnego utrzymywania się na wodzie.

Dla starszego dziecka polecamy dodatkowo akcesoria do nauki pływania, jak kółko-siedzenie, pompowane rękawki, pompowany pas i makarony. Kolejnym etapem może być nauka nurkowania. Tutaj doskonale sprawdzają się chorągiewki, kółka oraz inne zabawki nurkowe.

Dla najstarszych entuzjastów wodnego szaleństwa przygotowaliśmy kilka propozycji wodnych gier zespołowych. To zabawa dla całej rodziny, doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu wolnego.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę