Okulary i maski do pływania

315 ofert

Dostawa do Paczkomatu

Zamów do 15:00, aby odebrać następnego dnia

Okularki pływackie Nabaiji szwedki jasne szkła - zestaw
Ostatnie sztuki
NABAIJI Okularki pływackie Nabaiji szwedki jasne szkła - zestaw

24,99 zł 29,99 zł - 5 zł

(22)
U Ciebie za 2 dni
Okularki pływackie Nabaiji Spirit L przydymione szkła
Ostatnie sztuki
NABAIJI Okularki pływackie Nabaiji Spirit L przydymione szkła

49,99 zł 69,99 zł - 20 zł

(76)
U Ciebie za 8 dni
 

Okulary do pływania – niezbędne czy tylko przydatne?

Wiele osób przed pierwszą wizytą na basenie rozważa ich zakup, jednak nie wszyscy się na nie decydują. Okulary do pływania nie należą do obowiązkowego wyposażenia pływackiego, jak niektórzy uważają, „można się bez nich obejść”. Czy zawsze tak jest, czy może istnieją okoliczności, które wymagają ich noszenia?

Okulary do pływania nie tylko poprawiają widoczność pod wodą, ale również chronią przed chlorem, patogenami i zanieczyszczeniami narząd wzroku. Minimalizują ryzyko wystąpienia infekcji i podrażnień, które mogą skutkować poważnymi schorzeniami oczu. Warto zatem się w nie zaopatrzyć zarówno przed wizytą na basenie, jak i przed wakacyjnym wyjazdem nad morze.

Jak wybrać dobre okulary do pływania?

Okulary do pływania muszą być odpowiednio dopasowane do twarzy, dobrze przylegać, aby woda nie przedostawała się do oczu. To uszczelki wykonane z silikonu odpowiedzialne są za ich uszczelnienie. Konieczne jest, aby posiadały regulowany pasek, dzięki któremu dopasujesz okulary do obwodu swojej głowy. Przy regularnym pływaniu ważny jest ponadto szeroki kąt widzenia, a więc należy zwrócić uwagę na kształt szkieł okularów.

Okulary do pływania mogą również parować – ochronę przed tym zjawiskiem zapewnia powłoka anty-fog. Komfort i wygodę noszenia zwiększa miękki nosek wykonany z silikonu.

Maska do pływania na basen i na zewnątrz

Dla miłośników nurkowania i ponadprzeciętnego komfortu podczas pływania polecamy maski o szerokim kącie widzenia, z powłoką chroniącą przed parowaniem szyb i wyróżniające się dużą stabilnością. Posiadają regulowany pasek i charakteryzują się nowoczesnym oraz estetycznym designem.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę