Czapki, ocieplacze i kominy rowerowe na zimę

98 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Opaska na głowę na rower VanRysel Roadr 500
Ecodesign
Komin rowerowy PARLE
Najlepiej oceniany
PARLÉ Komin rowerowy PARLE

34,99 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
 

CZAPKI, OCIEPLACZE I KOMINY ROWEROWE

Podczas jazdy na rowerze ochrona głowy stanowi podstawę. W letnie dni jest ona narażona na silne działanie promieni UV, zimą na chłód i niskie temperatury. Niezależnie od warunków pogodowych nakrycie głowy dla kolarza jest obowiązkowym elementem stroju, obok koszulki rowerowej, spodenek, bielizny, butów rowerowych, rękawiczek i skarpetek.

Na zimę czapka rowerowa

Zimą nie rezygnujesz z jazdy na rowerze, starasz się być aktywny przez cały rok. Pamiętaj jednak, aby wraz ze zmianą pory roku zmieniać swój ubiór. Temperatury bliskie zeru i siarczyste mrozy nie są lubiane przez każdego kolarza. W tym okresie można jednak zwiększyć komfort jazdy i uchronić swoje zdrowie. W takich warunkach najlepiej sprawdza się czapka z membraną. Materiał doskonale chroni przed zimnem i nie pozwala naszej głowie się wyziębić. Przy zakupie czapki należy ponadto wziąć pod uwagę jej wodoodporność i oddychalność.

Alternatywą dla czapki są opaski rowerowe. Chronią one uszy i czoło przed zimnem, a także pozwalają na odprowadzanie ciepła przez czubek głowy.

Uniwersalna kominiarka rowerowa

Można ją wykorzystać na wiele sposobów. Chroni przed zimnem i wiatrem nie tylko głowę, ale również twarz. Z powodzeniem można używać jej jako czapki lub opaski, podwijając ją do góry. Oddychanie ułatwiają specjalne otwory wentylacyjne, które umieszczone są w okolicy nosa i ust. Kominiarka świetnie sprawdza się noszona samodzielnie bądź pod kaskiem.

Jaka czapka rowerowa pod kask?

Przy intensywnej jeździe rowerowej kask rowerowy jest niezbędny. Zwiększa bezpieczeństwo i chroni przed urazami głowy podczas ewentualnego upadku. Pod kask polecamy nakrycia głowy wykonane z takich materiałów, jak AQUAFREEZE, który po zwilżeniu nie przepuszcza wody przez powierzchnię hydrofobową, pozostawiając skórę suchą oraz lekkie czapki z siatki mesh. Doskonale dopasowują się do głowy, gwarantują skuteczne odprowadzanie wilgoci i są lekkie, co umożliwia noszenie ich także w ciepłe dni.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę