Okulary rowerowe

120 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Okulary rowerowe Van Rysel ROADR 900 fotochromowe
Nowość
 

Okulary rowerowe – skuteczna ochrona oczu w czasie jazdy

Wydaje Ci się, że okulary przeciwsłoneczne do jazdy na rowerze wydają się jedynie zbędnym wydatkiem? To błąd. Jazda na rowerze, choć jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu i utrzymania odpowiedniej kondycji, może przysporzyć nam problemów, jeśli nie będziemy właściwie przygotowani. Brak odpowiedniej jakości okularów sportowych jest w stanie znacząco uprzykrzyć nam jazdę. Rola okularów w kolarstwie jest nieoceniona. Należy tutaj oczywiście wspomnieć o tym, że zapewniają odpowiednią ochronę przed promieniowaniem, które jest bardzo szkodliwe dla naszego wzroku.
Zawdzięczamy im jednak znacznie więcej – okulary kolarskie chronią oczy przed ryzykiem urazu mechanicznego, na jaki jesteśmy narażeni szczególnie przy jeździe po trudnym terenie. Oprócz szkodliwego promieniowania chronią oczy przed owadami, które potrafią bardzo utrudnić nam jazdę w lesie i w górach. Ponadto poprawiają widoczność w różnych warunkach pogodowych, zarówno podczas słonecznych dni, jak też mgły. Bez wątpienia stanowią nieodzowny element wyposażenia kolarza, który gwarantuje bezpieczeństwo i komfort jazdy. Sprawdź, jakie modele okularów znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego.

Okulary na rower – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przy wyborze okularów rowerowych w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na przepuszczalność promieni słonecznych. Okazuje się, że nie zawsze będziemy potrzebować takich, które przepuszczają niewielką ich ilość. Takie z pewnością sprawdzą się w szczególnie słoneczne dni by chronić oczy rowerzysty. Charakteryzują się przepuszczalnością na poziomie do 18%. Ochronę przy lekkim słońcu zapewnią okulary rowerowe o przepuszczalności do 43%. Przy mgle i w pochmurne dni skuteczne okażą się te, które promienie słoneczne przepuszczają do 80%, natomiast te do 100% warto stosować w deszczowe dni i w nocy.
Czy zatem konieczny jest zakup aż 4 par okularów? Niekoniecznie. W ofercie Decathlon znajdziesz szeroki wybór akcesoriów, a także wyjątkowy produkt 4w1, czyli okulary z wymiennymi szkłami, z których każde charakteryzuje się inną przepuszczalnością promieni słonecznych.
Przy wyborze damskich i męskich okularów warto zwrócić uwagę na ich powłoki wykorzystywane przy ich produkcji.
Pierwszą z nich jest powłoka lustrzana, która chroni przed promieniowaniem IR – idealnie sprawdza się w górach i na terenach pustynnych. Powłoka antyrefleksyjna eliminuje efekt odbijania się światła, co przyczynia się do lepszej widoczności. Powłoka hydrofobowa zapobiega osadzaniu się pary wodnej na soczewce, a powłoka oleofobowa – osadzaniu się tłuszczu oraz zabrudzeń

Okulary rowerowe dopasowane do Twoich potrzeb

Na co jeszcze zwracać uwagę, wybierając okulary przeciwsłoneczne rowerowe? Trzeba ponadto pamiętać, aby okulary rowerowe były wykonane z takich materiałów, które pozwolą nam uniknąć ich uszkodzeń np. podczas ewentualnego upadku. W przypadku oprawek doskonale sprawdzi się poliwęglan, ale też guma. Wysokiej jakości tworzywa sztuczne także dobrze spełnią swoją rolę.
W czasie jazdy rowerem i podczas noszenia okularów oprawki nie powinny powodować ucisku, ale jednocześnie nie powinny być zbyt luźne. Muszą idealnie przylegać, dlatego często ich zauszniki są elastyczne, aby móc lepiej dopasować je do kształtu oraz wielkości twarzy i głowy. Zbyt luźne okulary mogą okazać się niepraktyczne i negatywnie wpłynąć na wydajność jazdy. Istotna jest także ich odpowiednia lekkość i zapewnienie szerokiego pola widzenia.
Jakie okulary wybrać? Szosowe, korekcyjne, fotochromowe, a może okulary polaryzacyjne? W ofercie sklepu internetowego Decathlon znajdziesz okulary dopasowane do swoich potrzeb.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę