Opony rowerowe

265 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
KOMPLET 3 ŁYŻEK DO OPON
Najniższa cena
DECATHLON KOMPLET 3 ŁYŻEK DO OPON

11,99 zł 4 zł/pce

(266)
U Ciebie za 2 dni
Opona miejska Marathon 700x38C
Najlepiej oceniany
ELOPS Opona miejska Marathon 700x38C

139,99 zł

(1)
U Ciebie za 11 dni
 

OPONY ROWEROWE

Jak długo powinny służyć opony rowerowe przy intensywnej jeździe po terenie do nich przeznaczonych? Dobrej jakości, markowe opony wymagają wymiany po ok. 2 sezonach, o czym nie zawsze pamiętamy, bagatelizując konieczność zakupu nowych. Zdarza się, iż zmusza nas do tego dopiero zużyty bieżnik, uniemożliwiający komfortową jazdę. To jeden z podstawowych błędów, jakie popełniamy. Słaba przyczepność, wydłużona droga hamowania, problemy z kontrolowaniem prędkości – tym skutkuje zwlekanie z wymianą opony rowerowej.

Jaki rozmiar ma Twoja opona rowerowa?

Czy wiesz, jakiej opony rowerowej potrzebujesz? Przede wszystkim musisz znać jej rozmiar, podobnie jak w przypadku dętki rowerowej. Średnica opony podawana jest w calach i wynosi od 24 do 29 cali. Przy rowerach dla dzieci będzie ona oczywiście mniejsza. Jeżeli chodzi o jej szerokość, to należy znaleźć oznaczenie typu 26×1,75. Pierwsza wartość dotyczy średnicy, druga szerokości – przy takim zapisie szerokość opony wynosi 1,75 cala. Zdarza się jednak, że wymiary opony podawane są w milimetrach. W rowerach górskich stosuje się np. szerokość w granicach od 49 mm (1.95″) do 61 mm (2.4″).

Opony rowerowe i ich rodzaje

Opony rowerowe powinny być dopasowane do jednośladu z uwzględnieniem rodzaju nawierzchni, po jakiej najczęściej jeździmy. Przy piaszczystym terenie można zdecydować się na opony terenowe o grubym bieżniku i dobrej przyczepności. Jeżeli podróżujemy po terenie mieszanym z przewagą dróg utwardzonych polecanym rodzajem opony jest opona rowerowa semi-slick. Jej bieżnik na środku jest praktycznie łysy, posiada niekiedy jedynie delikatne żłobienia. Po bokach obecne są klocki, które pomagają w pokonywaniu dróg nieutwardzonych. Opony slick wybieramy do nawierzchni suchej i równej. Są one niemal pozbawione bieżnika, a ich szerokość nie przekracza 1,75''. Ostatnim rodzajem opon rowerowych są opony zimowe. Konieczność zmiany opon w rowerze w zależności od pory roku jest tak samo istotna jak w przypadku opon samochodowych. Zimowe mają szerszy bieżnik i charakteryzują się lepszą przyczepnością, pozwalając tym samym bezpiecznie pokonywać ośnieżone drogi.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę