Oświetlenie rowerowe

194 oferty

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Lampka rowerowa SL 100 tylna
Najniższa cena
ELOPS Lampka rowerowa SL 100 tylna

19,99 zł

(154)
U Ciebie za 2 dni
Kamizelka odblaskowa rowerowa Btwin 500 Fluo
Koniec serii
BTWIN Kamizelka odblaskowa rowerowa Btwin 500 Fluo

19,99 zł 29,99 zł - 10 zł

(9)
U Ciebie za 2 dni
Kamizelka odblaskowa rowerowa Btwin 560 Fluo PPE
Nowość
Lampka rowerowa Wozinsky
Koniec serii
WOZINSKY Lampka rowerowa Wozinsky

59,99 zł 74,99 zł - 15 zł

(2)
U Ciebie za 3 dni
Opaska rowerowa na nogawkę
Najniższa cena
BTWIN Opaska rowerowa na nogawkę

9,99 zł 5 zł/pce

(29)
U Ciebie za 8 dni
Lampka rowerowa przednia SCREAM 3.2 600 lm
Koniec serii
MACTRONIC Lampka rowerowa przednia SCREAM 3.2 600 lm

149,99 zł 169,99 zł - 20 zł

U Ciebie za 3 dni
 

Oświetlenie rowerowe - bądź widoczny na drodze

Jazda na rowerze cieszy się coraz większą popularnością. Pozwala prowadzić bardziej aktywny styl życia, a także zaoszczędzić na paliwie. Rowerzyści, którzy często korzystają ze swojego jednośladu powinni jednak pamiętać, aby przed wyruszeniem na trasę zadbać o odpowiednie przygotowanie roweru do jazdy. Jednym z kluczowych elementów jego wyposażenia jest oświetlenie rowerowe, które ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo nie tylko twoje, ale także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Lampki rowerowe stanowią podstawowe wyposażenie każdego jednośladu i nie jest istotne, czy korzystasz z niego jedynie w weekendy czy na co dzień – co najmniej jedno światło tylne i przednie musi się w nim znaleźć. Musisz pamiętać o widoczności na drodze w szczególnie trudnych warunkach pogodowych, zwłaszcza podczas intensywnych opadów deszczu, mgły czy po zmroku. Odpowiednie oświetlenie do roweru to konieczność, jednak warto wyposażyć się dodatkowo w odblaski rowerowe. Bezpieczeństwo na drodze poprawić mogą również lusterka, które zamontujesz przy kierownicy swojego roweru. W szerokiej ofercie sklepu Decathlon.pl znajdziesz oświetlenie, którego potrzebujesz.

Lampki rowerowe, które musisz mieć

Lampy rowerowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego jednośladu. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem jazdy rekreacyjnej czy wolisz długodystansowe wycieczki, światła rowerowe stanowią absolutny wymóg, obok którego nie można przejść obojętnie. Ich montaż w rowerze jest narzucony przez obowiązujące prawo drogowe. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 1 kwietnia 1999 r. każdy rower musi być wyposażony w następujące elementy:

· Minimum jedno światło przednie białe lub żółte które świeci światłem ciągłym, lub migającym.
· Minimum jedno światło tylne czerwone, odblaskowe.
· Minimum jedno światło tylne, które świeci światłem ciągłym lub migającym.
· Jeżeli konstrukcja roweru nie daje możliwości sygnalizowania skrętu ręką, wymagane jest wyposażenie go w kierunkowskazy.

W ofercie Decathlon znajdziesz każde oświetlenie dopasowane to Twoich potrzeb. Lampy rowerowe przeznaczone do montażu z przodu i z tyłu świecące światłem ciągłym oraz pulsacyjnym w wielu wariantach, oświetlenie standardowe, jak też o unikatowym, oryginalnym designie lampki do roweru LED, a ponadto całe zestawy oświetlenia rowerowego, w tym latarki montowane na kasku, dzięki którym otrzymasz gotowe kompleksowe oświetlenie rowerowe.

Światła do roweru przednie i tylne

Lampki montowane do roweru to gwarancja optymalnej widoczności na jezdni w każdych warunkach. Aby jednak w pełni mogły spełniać swoje podstawowe zadanie, wybierz modele, które wyróżniają się dobrymi parametrami technicznymi oraz wygodą codziennego użytkowania. W szerokiej ofercie sklepu rowerowego Decathlon.pl znajdziesz lampki rowerowe znanych producentów, w tym m.in. Axa, Sigma, Prox czy Elops. Sprawdź takie aspekty jak rodzaj zasilania, moc światła czy rodzaj zastosowanego uchwytu i wybierze latarkę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych rodzajów są lampki do roweru na baterie. Początkowo stosowano w nich żarówki o mocy od 2,5V do 6V, z wolframowym włóknem. Później zaczęto wykorzystywać znacznie mocniejsze żarówki halogenowe i kryptonowe, które wymagają większej mocy zasilania. Obecnie wielu rowerzystów stawia na bardzo wydajne lampki na diody LED zasilane bateriami. Technologia ta zapewnia nie tylko dłuższą żywotność, ale również mniejsze zużycie prądu. W sklepie Decathlon.pl znajdziesz także lampki do roweru LED na dynamo. Tego rodzaju modele mają kilka zalet - wyróżnia je przystępna cena, a także niezależność od źródła zasilania. Ich działanie zależy od pracy koła. Wiąże się to ze zwiększeniem oporu podczas jazdy, dlatego też wiele osób stawia na przeniesienie dynama do piasty koła, gdzie opór jest mniejszy, a pobór prądu bardzo wysoki. W naszym sklepie znajdziesz również modele na akumulator lub ładowarkę USB.

Wybierając wyposażenie roweru musisz zwrócić uwagę również na moc lampy rowerowej. To właśnie od niej zależy widzialność na drodze, a co za tym idzie, idealne warunki do jazdy nawet po nieodpowiednio doświetlonych drogach lub ścieżkach. Siła świecenia określana jest w lumenach i na tym parametrze powinieneś się szczególnie skupić. Przykładowo, 40 lumenów pozwala poruszać się bez przeszkód po ulicach z latarniami. Jeśli potrzebujesz modelu, który zagwarantuje ci dobrą widoczność w ciemności, postaw na mocne lampki rowerowe 170 lumenów. Nie bez znaczenia jest również tryb świecenia - nowoczesne modele posiadają moduł regulowania mocy światła.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę