Rowery BMX

(10)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories

Podkategorie

Cofnij do Rowery

Rowerowe promocje

Sprawdź
 

ROWERY BMX

Bicycle Moto Cross, rodzaj kolarstwa i jednocześnie nazwa roweru, która swoje początki ma w latach 70. w USA. To rower przystosowany do wykonywania akrobacji, jak również jazdy na krótkich dystansach z wykorzystaniem różnego rodzaju przeszkód. Jazda na BMX odbywa się na specjalnie przygotowanych torach ze sztucznie wybudowanymi przeszkodami, to przede wszystkim forma aktywności, która spotkała się z uznaniem młodych, żądnych przygód i głodnych adrenaliny młodych ludzi.

BMX – ekstremalna jazda na odpowiednim sprzęcie

Kolarstwo BMX nie może być uprawiane na jakimkolwiek rowerze, który stoi w naszym garażu. To kwestia nie tylko możliwości, ale też bezpieczeństwa, dlatego też warto wiedzieć, jakie cechy posiada ten wyjątkowy rower, który potrafi znacznie więcej niż klasyczny jednoślad.

W tym małym rowerze drzemie ogromny potencjał. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest znacznie mniejszy, niż rower górski czy miejski. Niewielkie rozmiary nie są jednak równoznaczne z małą wagą, BMX waży ok. 14 kg, ponieważ wykonuje się go z bardziej odpornych na uszkodzenia i wytrzymałych materiałów. Rower BMX poznamy ponadto po długiej i wysokiej kierownicy. Jego koła mają wielkość 20'', natomiast profil bieżnika uzależniony jest od przeznaczenia. Na zewnątrz osi kół obecne są podstawki na stopy, pozwalające na wykonywanie akrobacji. Brak przerzutek wynika z braku konieczności ich stosowania. Prosta konstrukcja, korby i pedały ze stali to jedne z tych czynników, które warunkują możliwości tego roweru.

Rowery BMX posiadają najczęściej hamulce U-brake, jednak niektóre modele wyposażone są w rotor, który pozwala na obracanie kierownicy bez ograniczeń linek hamulcowych.

Wybierz swój BMX

Trening czyni mistrza, dlatego miłośnicy podniebnych akrobacji swoją przygodę z BMX zaczynają już w bardzo młodym wieku. W sklepie Decathlon znajdziesz rowery dedykowane dla dzieci już w wieku 7 lat. Zostały przystosowane do ich wzrostu i umiejętności, jak też gwarantują bezpieczeństwo podczas nauki nowych trików, oczywiście przy zachowaniu ostrożności. Nie tylko dla początkujących zaleca się zakup kasku rowerowego oraz ochraniaczy, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia obrażeń podczas upadku.

Przy wyborze BMX'a należy zwrócić uwagę na długość ramy przystosowanej do wzrostu jego użytkownika, materiał, z jakiego są wykonane jego poszczególne elementy, łożysko i wagę pojazdu.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę