Rowery górskie

133 oferty
Decathlon Go

Rower na lata? To brzmi dobrze!

SPRAWDŹ
Rower górski MTB 27,5" Rockrider ST 100
Raty 0%
ROCKRIDER Rower górski MTB 27,5" Rockrider ST 100

1349 zł 1499 zł - 150 zł

(501)
U Ciebie za 2 dni
Rower górski MTB Rockrider ST 530 MDB 27,5"
Raty 0%
ROCKRIDER Rower górski MTB Rockrider ST 530 MDB 27,5"

1799 zł 2199 zł - 400 zł

(43)
U Ciebie za 2 dni
Rower górski MTB Rockrider ST 120 27,5"
Raty 0%
ROWER GÓRSKI MTB ST 540 V2 27,5"
Raty 0%
ROCKRIDER ROWER GÓRSKI MTB ST 540 V2 27,5"

1999 zł 2399 zł - 400 zł

(18)
U Ciebie za 2 dni
Rower górski MTB Romet Monsun LTD Deore
Ostatnie sztuki
ROMET Rower górski MTB Romet Monsun LTD Deore

3499 zł 3799 zł - 300 zł

(1)
U Ciebie za 3 dni
 

Rowery górskie – do zadań specjalnych

Są bez wątpienia marzeniem każdego dziecka, które dopiero stawia pierwsze kroki na rowerku biegowym. Rowery górskie to najpopularniejszy rodzaj tego jednośladu. Zaprojektowane i stworzone w celu jazdy po wymagającym i trudnym terenie, zostały przystosowane do warunków znacznie odbiegających od tych, z którymi musimy zmierzyć się w mieście czy na ścieżce rowerowej poza miastem. Rower górski MTB (Mountain Terrain Bike) jest wprost stworzony do jazdy po leśnych czy polnych drogach, ponieważ niestraszne mu luźne powierzchnie i dynamicznie ukształtowane tereny. Dodatkowo damskie i męskie rowery z tej kategorii są dostępne w wielu różnych wariantach. Wyróżniamy takie rodzaje jak enduro (do tras z dużą ilością zjazdów i skoków), downhill (na ekstremalne ścieżki z dużą ilością kamieni i korzeni) czy też trail (znakomite w przypadku górskich tras rowerowych). W sklepie internetowym Decathlon znajdziesz szeroki wybór sprzętu, wobec czego Twój własny rower MTB będzie w pełni dopasowany do indywidualnych potrzeb i zapewni niezbędny komfort jazdy w wybranych warunkach.

Rower MTB i jego budowa

Rower górski wyróżnia się solidną budową oraz wzmocnioną i zwartą ramą, co jest uwarunkowane koniecznością wytrzymania częstych wstrząsów i uderzeń. Najczęściej wykorzystywana jest rama wykonana z aluminium lub carbonu. Większa masa roweru to wynik konieczności stworzenia tak trwałej konstrukcji, chociaż nowoczesne górale są coraz lżejsze, co jest spowodowane wykorzystywaniem lżejszych materiałów o równie dużej trwałości. Pod pedałami widoczny jest większy prześwit niż w innych rodzajach rowerów. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa podczas pokonywania wyższych przeszkód, nie powodując przy tym uszkodzeń mechanizmu napędowego. Kierownica w rowerze górskim jest prosta lub lekko wygięta. Siodełko powinno znajdować się wyżej niż kierownica, co odróżnia rower MTB odo roweru miejskiego. Koła górala mają zazwyczaj wielkość 26 cali lub 29 cali, a ich obręcze wykonuje się z trwałych stopów. Bardzo ważnym elementem jest amortyzacja, której obecność wymuszona jest ukształtowaniem powierzchni, po której się porusza. Przy wyborze MTB należy również zwrócić uwagę na hamulce, które muszą być niezawodne.

Rowery MTB – kolarstwo górskie i nie tylko

Nie da się ukryć, że rower górski jest wybierany najczęściej, ciesząc się dużą popularnością ze względu na swoją przyczepność, dostępność przydatnego osprzętu oraz wysokiej jakości amortyzatory. Niemniej warto zaznaczyć, że nie będzie to najlepszy wybór dla wszystkich pasjonatów kolarstwa. Nad rowerem MTB powinni się zastanowić przede wszystkim ci, którzy planują jazdę po górach i kamienistym podłożu. Sprawdza się ponadto na równinach, szczególnie kiedy nawierzchnia przypomina tatrzańskie percie. W takich sytuacjach nierzadko wymagany jest wręcz rower wyczynowy, na który wsiadają zazwyczaj osoby z dużym doświadczeniem lub zajmujące się jazdą zawodowo. Dostępne w naszym sklepie modele wyróżniają się wykorzystaniem trwałych materiałów, w związku z czym będą dobrym wyborem dla wszystkich tych, którzy lubią odkrywać nietypowe szlaki wśród gór, lasów i pól. Jeżeli natomiast rower ma służyć jedynie do celów jazdy po mieście, warto wybrać rower miejski, który jest specjalnie zaprojektowany do jazdy po asfalcie i utwardzonym podłożu.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę