Rowery miejskie

(84)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories

Podkategorie

Cofnij do Rowery

Rowerowe promocje

Sprawdź
Rower miejski Elops Speed 900
Raty 0%
ELOPS Rower miejski Elops Speed 900

1999 zł

(13)
Sprawdź dostępność w sklepie
Rower miejski ROMET Luiza Classic 26
Koniec serii
ROMET Rower miejski ROMET Luiza Classic 26

1599 zł 2049 zł - 450 zł

Sprawdź dostępność w sklepie
Rower miejski ROMET Luiza ECO 26 szary
Koniec serii
ROMET Rower miejski ROMET Luiza ECO 26 szary

1599 zł 1849 zł - 250 zł

Sprawdź dostępność w sklepie
Rower miejski ROMET Sonata Eco 26 damski
Koniec serii
ROMET Rower miejski ROMET Sonata Eco 26 damski

1599 zł 2049 zł - 450 zł

Sprawdź dostępność w sklepie
Rower elektryczny ROMET LEGEND
Koniec serii
ROMET Rower elektryczny ROMET LEGEND

4499 zł 5499 zł - 1000 zł

Sprawdź dostępność w sklepie
 

ROWERY MIEJSKIE

Są rowerowym symbolem Amsterdamu, do niedawna w Polsce były jeszcze mało popularne, nie mogły konkurować z klasycznym góralem i szosówką. Rowery miejskie spotkały się z uznaniem dopiero wtedy, kiedy doceniono zalety jazdy jednośladem po mieście, kiedy przestaliśmy być tolerancyjni dla godzin spędzonych w korku w godzinach szczytu.

Rower miejski w holenderskim stylu

Światowa stolica rowerów stała się inspiracją dla współczesnego miejskiego krajobrazu w Polsce. Rowery nie są już rzadkością na ulicach dużych miast i pomimo że nie mogą jeszcze konkurować z samochodami, to ich obecności jest bez wątpienia znacznie bardziej zauważalna. Rowery miejskie posiadają konstrukcję ramy, która umożliwia jazdę w pozycji wyprostowanej, co ma wpływ na komfort, wygodę, ale również i zdrowie rowerzysty. Dzięki temu nie obciążamy pleców, jak też mamy lepszą widoczność i możemy obserwować, co dzieje się na drodze. W holendrach stosuje się przerzutki planetarne, czyli takie, które ukryte są w piaście tylnego koła, co pozwala na zmianę biegów podczas postoju. Koła roweru są duże, mają zazwyczaj wielkość 28''.

Rower, w którym można się zakochać

Mówi się o miłości do samochodu, dlaczego zatem nie można zauroczyć się rowerem, który może wyglądać naprawdę efektownie. Rowery miejskie wybierane są przede wszystkim przez kobiety, którym ten holenderski styl bardzo odpowiada. Oprócz tego, że jest wygodny i bezpieczny, to także może swoim designem odzwierciedlać charakter jego właściciela.

Rowery miejskie często wyposażone są w liczne dodatki i akcesoria. Koszyk rowerowy doskonale sprawdza się podczas powrotu z zakupów czy jazdy do pracy. Można w nim umieścić torby, co nie tylko zwiększa wygodę, ale też pozwala skoncentrować się na jeździe, a dodatkowy ciężar na ramieniu czy plecach nie ogranicza naszych ruchów. Rowery miejskie są dostępne ponadto w bardzo ciekawych kolorach, np. miętowym, błękitnym, różowym czy białym. Mężczyźni poszukują raczej klasycznych rozwiązań, dlatego Decathlon przygotował dla nich rowery miejskie w kolorze czarnym, granatowym bądź zielonym..

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę