Rowery trekkingowe i crossowe

(5)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories

Podkategorie

Cofnij do Rowery

Rowerowe promocje

Sprawdź
ROWER MIEJSKI HOPRIDER 500 WYSOKA RAMA
Koniec serii
ELOPS ROWER MIEJSKI HOPRIDER 500 WYSOKA RAMA

1999 zł 2399 zł - 400 zł

(14)
Sprawdź dostępność w sklepie
 

Rowery trekkingowe – dla wymagających

Na co dzień jazda po mieście, weekendami po polnej szosie i leśnych ścieżkach, okazjonalnie po bardziej skomplikowanym górskim terenie – dla roweru stanowi to duże wyzwanie, aby przystosować się do każdych warunków, tym bardziej, kiedy są one tak zróżnicowane. Czy można mieć jeden rower, który zastąpi zarówno rower miejski, rower szosowy i rower górski? Dostosować się do sytuacji i warunków potrafi jedynie rower trekkingowy. To pod wieloma względami rower uniwersalny. Odpowie na potrzeby wszystkich pasjonatów kolarstwa, którym zależy na komforcie jazdy niezależnie od obranego szlaku. Cechuje go zazwyczaj lekka i zarazem wytrzymała rama wykonana z aluminium. Rower trekkingowy męski posiada klasyczną ramę poziomą, z kolei rower trekkingowy damski – obniżony przekrok. W rowerze trekkingowym nie może zabraknąć błotników, a dodatkowym udogodnieniem z pewnością będzie bagażnik, koszyk rowerowy, a także sakwa rowerowa. Amortyzatory wyróżniają się zazwyczaj niewielkim skokiem, choć wiele zależy od konkretnego modelu. Warto zatem dokładnie sprawdzić warianty dostępne w sklepie internetowym Decathlon.

Rowery crossowe – wielozadaniowy jednoślad

Jeśli najważniejsze cechy roweru to dla nas m.in. uniwersalność i wygoda, znakomitym rozwiązaniem będzie również rower crossowy męski lub damski. Łączy on w sobie poniekąd cechy tradycyjnego górala (inaczej MTB) ze wspomnianym rowerem trekkingowym, wyróżniając się przy tym raczej sportowym designem. Rower crossowy poradzi sobie na trasach leśnych i polnych, jednak z powodzeniem może nam też posłużyć do przemieszczania się po mieście. Tutaj również dostrzeżemy pewne różnice w budowie. Męskie rowery crossowe posiadają poziome górne rury, natomiast ich damskie odpowiedniki mają zwykle obniżone ramy. Do korzyści wynikających z najlepszych rowerów cross możemy zaliczyć liczny osprzęt, a do tego duże koła, amortyzatory o niewielkim skoku oraz napędy o szerokiej rozpiętości przełożeń. Ponadto rower crossowy damski lub męski, ze względu na zastosowane w nim udogodnienia, gwarantuje komfort nawet w trakcie długich wycieczek – może zatem doskonale się sprawdzić w czasie wielogodzinnych wypraw w gronie znajomych. Jednocześnie pomoże się on odnaleźć wśród miejskiej dżungli. My natomiast możemy zagwarantować, że dostępne w naszym sklepie rowery crossowe pochodzą od uznanych producentów.

Rowery cross i trekkingowe – sklep internetowy

Wydawać by się mogło, że nie istnieje rower uniwersalny, tymczasem okazuje się, że nie brakuje tutaj propozycji. Rower trekkingowy jest wygodny oraz umożliwia wielogodzinną jazdę w bardzo komfortowych warunkach. Możliwość pokonywania długich tras o zróżnicowanym podłożu to jego ogromny atut. Podobnymi cechami wykazuje się dobry rower crossowy, z którym pokonamy szlaki nietypowe, np. w leśnym otoczeniu, jak i te, które przemierzamy codziennie w drodze do pracy i nie tylko. Kiedy jednak decydujemy się na dłuższą wycieczkę, należy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. Niezawodny może okazać się bagażnik, dobre oświetlenie, a także bidon, pompka i właściwie dobrany ubiór. Warto jest mieć spodenki i koszulkę rowerową oraz kurtkę na wypadek zmiany pogody. Kask rowerowy i okulary również powinny znaleźć się na wyposażeniu rowerzysty. Niezależnie od tego, czy większość naszej podróży to asfalt, czy też bardziej zróżnicowane podłoże, zachowanie zasad bezpieczeństwa jest tutaj kluczowe. W Decathlonie doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, wobec czego zachęcamy do przejrzenia dostępnego asortymentu.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę