Siodełka rowerowe

176 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
NAKŁADKA NA SIODŁO MEMORYFOAM 500 L
Koniec serii
DECATHLON NAKŁADKA NA SIODŁO MEMORYFOAM 500 L

29,99 zł 39,99 zł - 10 zł

(82)
U Ciebie za 2 dni
 

SIODEŁKA I SZTYCE ROWEROWE

Kierownica, pedały i siodełko – to trzy punkty oparcia, z jakich korzysta nasze ciało podczas jazdy na rowerze w celu utrzymania stabilności oraz wygodnej pozycji. Ich jakość jest więc kluczowa dla komfortu jazdy i pozwala na pokonywanie dłuższych tras bez bólu jakiejkolwiek z części ciała. Kupując nawet tani rower, należy mimo wszystko zwrócić uwagę na siodełko, czy jest chociaż odpowiednio wyprofilowane, materiał, z jakiego zostało wykonane, przy niskiej cenie sprzętu, nie będzie jednak najlepszy. Wiele osób z tego powodu decyduje się na jego wymianę. Pamiętaj, że uniwersalne siodełko nie istnieje. Być może przekonałeś się o tym, jeżdżąc na innym rowerze niż swój własny. Odczułeś jakąś różnice? A może było ono wygodniejsze niż Twoje? Jeżeli tak, to sygnał, że Twoje siedzenie potrzebuje innego, lepszego oparcia.

Siodełko rowerowe stworzone specjalnie dla Ciebie – usiądź wygodnie

Można skorzystać z możliwości siodełka produkowanego na zamówienie. Czy jednak, aby zapewnić sobie komfortową jazdę, konieczne jest inwestowanie tak dużej sumy pieniędzy? Jeżeli dobrze określisz swoje potrzeby i poznasz parametry, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze siodełka, znajdziesz to idealne, stworzone specjalnie dla Ciebie w sklepie Decathlon.

Pierwsza kwestia to rodzaj siodełka z uwzględnieniem płci rowerzysty. Kobiety powinny wybierać siodełka szersze, niż mężczyźni, co jest uwarunkowane różnicą w budowie anatomicznej, przede wszystkim w szerokości miednicy. Ponadto musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki jest Twój styl jazdy. Mały kąt pomiędzy tułowiem, a ramą roweru, jaki charakterystyczny jest dla jazdy na rowerze górskim czy szosowym, będzie wymagał wyboru siodełka o wąskim nosie. Do rowerów miejskich poleca się siodełka znacznie szersze, gdyż poruszamy się na nich w pozycji wyprostowanej, a więc styczność z nim ma większa powierzchnia naszego ciała.

To powinno Cię zainteresować!

Wygodne siodełko rowerowe to nie tylko takie, które ma odpowiedni rozmiar. Musi być wykonane z wysokogatunkowego materiału. Do ich produkcji stosuje się m.in. skórę, szczególnie w rowerach miejskich. Bardzo dobrym rozwiązaniem są siodełka żelowe, posiadające żelową wkładkę, która zapewnia doskonałą amortyzację i tłumi wszelkie drgania. Druga kwestia to twardość, miękkie nie oznacza wcale wygodne. Nie sprawdzą się one w jeździe górskiej i szosowej, z kolei w miejskiej są jak najbardziej pożądane.

Nie zapominaj o sztycy!

Bez sztycy nie zamontujesz siodełka, a zatem nie usiądziesz wygodnie na swoim nowym siedzeniu. Ponadto umożliwia ona regulację jego wysokości i kąta nachylenia. W ofercie Decathlon zrobisz więc zakupy kompleksowe – dysponujemy szerokim wyborem siodełek rowerowych, jak też sztyc podsiodełkowych o różnych średnicach montażowych. Dodatkowo, możesz dobrać do siodełka oryginalny, chroniący je przed zabrudzeniami, pokrowiec.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę