Kasety i wolnobiegi rowerowe

(47)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
KASETA 9-RZĘDOWA PG950 11X34
Najlepiej oceniany
SRAM KASETA 9-RZĘDOWA PG950 11X34
159,99 zł
(2)
U Ciebie za 8 dni
wolnobieg 5v 14x28
BTWIN wolnobieg 5v 14x28
39,99 zł
U Ciebie za 8 dni
KASETA 9-RZĘDOWA 11-28 SORA
VAN RYSEL KASETA 9-RZĘDOWA 11-28 SORA
149,99 zł
Sprawdź dostępność w sklepie
PODKŁADKA 10/11RZ
VAN RYSEL PODKŁADKA 10/11RZ
14,99 zł
Sprawdź dostępność w sklepie
 

Kasety i wolnobiegi – ważny element napędu

Kasety i wolnobiegi to elementy napędu rowerowego niebędącego kołem ostrym. Przenoszą one energię wytworzoną przez kolarza na koło. Każda kaseta i wolnobieg wyglądają podobnie, natomiast tym, co je różni jest ich budowa. Odmienne jest też ich działanie. Wolnobiegi i kasety, jakie sprzedajemy w sklepie Decathlon pozwalają na płynne przeniesienie napędu z przekładni na koło, żeby w chwili, gdy kolarz przestanie pedałować, koło nie przestało się obracać. Wolnobiegi są zespołem zębatek zespolonych z mechanizmem zębatkowo – zapadkowym i nakręconych na piastę w tylnym kole. Oferta jest bogata i obejmuje elementy od producentów SHIMANO, B'TWIN, czy WORKSHOP. Warto sprawdzić te propozycje i dobrać najlepszy model, w pełni przystosowany do posiadanych oczekiwań.

Jak działają kasety rowerowe?

Mechanizm, jaki ma każda kaseta rowerowa, jest ukryty w bębenku piasty. Wówczas koronki nasuwa się na bębenek i mocuje przy pomocy większej zakrętki lub mniejszej zębatki. Sprawdza się ona wówczas jednocześnie jako pierścień mocujący. Kasety rowerowe są aktualnie uważane za lepsze rozwiązanie niż wolnobiegi, ponieważ są nowocześnie zaprojektowane. Są lżejsze i osadzone wprost na piaście. To wpływa na lepszy rozkład sił oraz na większą sztywność. Tak naprawdę, wolnobieg rowerowy stosowany jest w modelach starszych i retro. Jednak wiemy o tym, że nasz sklep odwiedzają właściciele również tych jednośladów, wobec czego nie mogło ich zabraknąć w ofercie sprzedażowej. Każdy produkt dokładnie opisaliśmy, pod względem parametrów i posiadanych zalet. Nikt nie powinien mieć wobec tego trudności z wytypowaniem odpowiedniego modelu. Od razu rowerzysta może też zadecydować, czy potrzebuje kasety czy wolnobiegu.

Na co zwracać uwagę?

Masa i sztywność to najważniejsze parametry, jakimi należy się sugerować. Konstrukcja kasety przemyślana została w taki sposób, że można ją dostosować do wielu typów rowerów. Jeśli dojdzie do awarii, to kolarz nie będzie mieć też problemu z wymianą pojedynczej koronki. Trzeba natomiast wiedzieć, że jeśli kupuje się wolnobieg, to tak duża uniwersalność nie jest już zapewniona. Kasety, które oferujemy występują w wersjach aż do 12 rzędów, z kolei przełożeń w wolnobiegach jest tylko 8. Zużycie napędu jest powszechnym zjawiskiem i na pewno trzeba będzie systematycznie wymieniać różne elementy. Należy więc najpierw upewnić się, czy chcemy wymienić kasetę czy wolnobieg. Osoby mniej zorientowane w tym temacie zachęcamy do skorzystania z pomocy profesjonalnej obsługi.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę