Lampki rowerowe

175 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Lampka rowerowa Wozinsky
Koniec serii
WOZINSKY Lampka rowerowa Wozinsky

59,99 zł 74,99 zł - 15 zł

(2)
U Ciebie za 3 dni
Lampka rowerowa przednia SCREAM 3.2 600 lm
Koniec serii
MACTRONIC Lampka rowerowa przednia SCREAM 3.2 600 lm

149,99 zł 169,99 zł - 20 zł

U Ciebie za 3 dni
Lampka rowerowa tylna City Speed
ELOPS Lampka rowerowa tylna City Speed

119,99 zł

(1)
U Ciebie za 11 dni
 

Oświetlenie rowerowe - jakie jest obowiązkowe?

Wybrane elementy, które musi mieć rower, należą do obowiązkowych, by zwiększyć Twoje bezpieczeństwo w czasie jazdy. Wśród nich jest również oświetlenie, w które powinien być wyposażony pojazd. Jakie lampki do roweru są konieczne? Otóż z przodu musi być co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej - może być migające. Natomiast z tyłu – jedno odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno pozycyjne barwy czerwonej - i w tym przypadku może być migające.
Ponadto rower może mieć światło odblaskowe barwy białej z przodu. Na kołach mogą się znajdować odblaski barwy żółtej, tak jak na pedałach. Te wszystkie elementy zapewnią Twojemu pojazdowi dostateczną widoczność na drodze. Będziesz mógł bezpiecznie się po niej poruszać o każdej porze dnia - kierowcy samochodów bez trudu Cię dostrzegą. Brak właściwego oświetlenia może spowodować, że prowadzący auto zauważy Cię dopiero w ostatnim momencie, co zwiększa ryzyko wypadku. Dlatego postaw na odpowiednie lampy. Na jakie powinieneś się zdecydować.

Lampki rowerowe przednie i tylne - jakie wybrać?

Jako rowerzysta koniecznie zadbaj o wymagane oświetlenie jednośladu, a tym bardziej pamiętaj o zapewnieniu lamp pociesze, która jeździ takim pojazdem. Jednym z ważnych czynników jest moc światła wyrażana w lumenach. Nie musisz inwestować od razu w takie produkty, które mają 2000 lm, jeśli jeździsz po mieście. Wtedy wystarczy Ci prosty zestaw lampek. Jeżeli jednak poruszasz się w trudnych warunkach, po wymagającym terenie, to zwróć uwagę na moc świateł rowerowych. Twoje oczekiwania powinny spełnić lampki, które mają powyżej 500 lm.
Kolejnym ważnym czynnikiem jest zasilanie oświetlenia. W przypadku użytkowników miejskich często wybieranym rozwiązaniem jest dynamo. Jeśli jesteś kolarzem szosowym, to bardziej może Ci odpowiadać akumulator wyposażony w port USB, który można w razie potrzeby naładować w drodze - wystarczy, że będziesz mieć pod ręką powerbank.
Istotny jest również montaż dodatków - nie każde rozwiązanie musi się sprawdzić do wszystkich rowerów. Najlepiej kupuj takie, które są uniwersalne. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiednich elementów w naszym sklepie, to skontaktuj się z naszymi doradcami - pomożemy Ci. Światła do roweru powinny być wodoodporne - poziom ochrony wybierz jednak, mając na uwadze to, jak korzystasz z jednośladu. Jeśli nie poruszasz się wyłącznie po mieście, to warto postawić na takie światełko, które zapewni ochronę przed skutkami zachlapania, o klasie IPX4.

Światła rowerowe a bezpieczeństwo - odpowiedni montaż

Montaż światła do roweru nie powinien Ci sprawić większych problemów, o ile tylko zamówiłeś dobry produkt. Często mocowanie będzie wymagać dokręcenia śruby we właściwym miejscu. W innych przypadkach w zestawie znajdować się będzie obejma, za pomocą której przymocujesz źródło światła. Najczęściej zadanie to nie będzie czasochłonne. Co natomiast powinieneś zrobić, jeśli wyruszysz w drogę, a w trasie oświetlenie przestanie działać? W takim przypadku najlepiej zejdź z jednośladu i poprowadź go do domu, ewentualnie poproś, aby ktoś po Ciebie przyjechał. Jazda rowerem bez oświetlenia jest niebezpieczna. Ostatecznie, jeśli znajdziesz się w miejscu, gdzie nie ma innych pojazdów, a rower jest jedynym możliwym środkiem transportu, pomóc może choćby latarka - warto abyś miał ją w plecaku.
Pamiętaj - oświetlenie rowerowe to podstawa i niezbędne wyposażenie Twojego jednośladu. Zainwestuj w nie i zwiększ swoje bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zanim udasz się w podróż, sprawdź światła, w tym akumulator i baterie, a na wszelki wypadek miej przy sobie latarkę. Dopiero wtedy ruszaj w drogę!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę